В Афганістані знайшли секретну американську тюрму

Червоний Хрест повідомив про існування секретної в'язниці на території американської повітряної бази в Баграмі. Колишні ув'язнені розповіли про тортури з боку військових.

Американська повітряна база у Баграмі
AFP
Американська повітряна база у Баграмі
США створили в Афганістані особливу в'язницю на військово-повітряній базі в Баграмі, що відрізняється від головної в'язниці.

Про це повідомили представники Червоного Хреста.

Дев'ять колишніх ув'язнених цієї в'язниці розповіли, що їх тримали в окремому будинку і піддавали тортурам.

Згідно з повідомленнями американських військових, головна в'язниця, яка тепер називається "місцем тимчасового утримання Парван", є єдиною в'язницею на базі в Баграмі.

Проте, командування американського контингенту заявило, що розгляне звинувачення в знущаннях, про які розповіли колишні ув'язнені.

Журналісти надіслали запит до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) з проханням повідомити, чи існує об'єкт, який колишні в'язні називали "в'язниця Тор", що в перекладі означає "чорна в'язниця". МКЧХ підтвердив, що американська влада, починаючи з серпня 2009 року, передає імена затриманих, що містяться в окремій в'язниці в Баграмі.

Дев'ять колишніх в'язнів, з якими вдалося поговорити, розповіли, що їх тримали в повній ізоляції, в холодних камерах з постійно увімкненим світлом. За їх словами, американські військові не давали їм спати.

Коментуючи ці твердження, віце-адмірал Роберт Харвард, який керує тюремними об'єктами США в Афганістані, відкинув факт існування такого об'єкта, а також знущань над ув'язненими.

Він сказав, що єдиною в'язницею США в Афганістані є "місце тимчасового утримання Парван".

Нагадаємо, що США оголосили про закриття в'язниці на базі Гуантанамо (Куба) - табору для осіб, звинувачених владою США в різних злочинах, зокрема, у веденні війни на боці супротивника. Там містяться люди, захоплені американськими військовими і спецслужбами під час конфліктів в Афганістані та Іраку. Крім того у в'язниці перебувають уйгурські сепаратисти, яких Вашингтон відмовляється передавати Пекіну. Табір для в'язнів у Гуантанамо планували закрити до 21 січня 2010 року.

Його закриття було однією з головних передвиборних обіцянок президента США Барака Обами. Правозахисники неодноразово критикували владу США за серйозні порушення прав людини відносно в'язнів.

Читайте також:

В Афганістані війська НАТО обстріляли автобус з мирними жителями

Армія США застосувала музику Metallica для психічної атаки на талібів

У США створюють армію безсмертних солдатів-рабів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: