В Африці дрібний шахтар миттю став мільйонером, знайшовши дорогоцінні камені рекордної ваги

В Африці дрібний шахтар миттю став мільйонером, знайшовши дорогоцінні камені рекордної ваги

Чоловік знайшов найбільший у світі танзаніт, який видобувають лише в одному місці.

У Танзанії дрібний шахтар став мільйонером після того, як знайшов та продав два величезних необроблених танзанітових камені - найбільших в історії країні.

Про це пише ВВС.

Чоловік отримав 3,4 млн доларів від міністерства гірничодобувної промисловості країни. Два камені разом заважили 15 кг. Один - 9,2 кг, другий - 5,8 кг. Попередній рекордний танзаніт важив лише 3,3 кг.

Камінь зустрічається лише в північній частині Танзанії і використовується для виготовлення прикрас. Це один з найбільш рідкісних коштовних каменів на Землі, і вважається, що його запаси можуть бути повністю виснажені у найближчі 20 років.

52-річний чоловік Саніну Лаізер, у якого чотири дружини та 30 дітей, на отримані гроші хоче побудувати торговий центр, школу та вкласти гроші у розвиток своєї громади. Аби відсвяткувати знахідку, він збирається забити одну зі своїх корів.

Чоловік також запевняє, що не буде змінювати стиль життя: він хоче і надалі доглядати за своїми двотисячним стадом корів. 

Лаізера привітав зі знахідкою навіть президент Танзанії. Дрібні шахтарі отримують державні ліцензії на пошуки танзаніту, хоч і нелегальний видобуток досі широко розповсюджений. 2017-го року президент країни наказав побудувати 24-кілометрову стіну довкола рудника, який вважається єдиним у світі джерелом танзаніту. За рік по тому уряд повідомив про збільшення доходів в гірничодобувному секторі і пояснив це саме будівництвом стіни.

Нагадаємо, у США чоловік 30 років підпирав двері каменем вартістю 100 тисяч доларів. Американець не підозрював, що в нього під дверима стоїть уламок метеориту.