В Алжирі та Ємені розігнали антиурядові мітинги

Кілька сотень протестуючих у Ємені, які вимагали відставки президента Абдалли Салеха, були побиті поліцейськими.

У Ємені й Алжирі поліція розігнала антиурядові мітинги, що пройшли в столицях цих держав 12 лютого.

У столиці Ємену, місті Сана, кілька сотень протестуючих, які вимагали відставки президента Абдалли Салеха, були побиті поліцейськими. Учасники акції прямували до посольства Єгипту, країни, де днем раніше президент Хосні Мубарак був змушений піти у відставку під тиском масових акцій протесту. Поліцейські відтіснили натовп, не давши йому дістатися до посольства.

Крім того, повідомляється, що на площу Тахрір в Сані автобусами звозили прихильників проурядових рухів і партії влади. Вони розбили на площі наметове містечко, число мешканців якого оцінюється в 5 тисяч осіб. Відзначимо, що ключова для єгипетських протестів площа Каїра, де починаючи з 25 січня проходили мітинги проти Мубарака, носить ту ж назву - Тахрір; арабською це слово означає "звільнення".

Президент Ємену Абдалла Салех перебуває при владі з 1978 року. Під час народних заворушень у Єгипті Салех заявив, що не збирається переобиратися на наступний термін і піде з поста в 2013 році.

У столиці Алжиру, місті Алжир, за даними організаторів акції, на вулиці вийшли близько 10 тисяч людей. Близько 400 осіб були на короткий час затримані поліцією. Масових зіткнень протестуючих з поліцією, як повідомляється, не було.

Акція була організована групою опозиційних активістів. Основною вимогою людей стало активне проведення демократичних реформ. Деякі з тих, хто вийшли на вулиці Алжиру вигукували "Ні поліцейській державі". За інформацією організаторів мітингу, близько 26 тисяч поліцейських було стягнуто у неділю, 13 лютого, до місця проведення акцій протесту.

Читайте також:

У Ємені тисячі людей вийшли на мітинги проти влади

Президент Ємену за прикладом Мубарака відмовився від наступних виборів

Протести перекинулися з Єгипту на Алжир: сотні заарештованих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: