В американському штаті Алабама офіційно заборонили аборти. Правозахисники боротимуться за скасування рішення

Дата публікації
Перегляди
2352
В американському штаті Алабама офіційно заборонили аборти. Правозахисники боротимуться за скасування рішення

Associated Press

Тепер питання можуть розглядати у Верховному суді.

Губернатор штату Алабама (США) Кей Айві підписала закон про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. Захисники прав жінок і політики-демократи вже збираються боротися за скасування нововведення, повідомляє видання The Guardian.

Губернатор заявляє, що вона "підписала закон про захист людського життя в Алабамі". Айві вважає, що документ – "важливе свідчення переконання жителів штату в тому, що кожне життя дорогоцінне". Один з головних прихильників законопроекту республіканець Річ Вінг заявив, що вже готується до боротьби в суді. "Буде багато перешкод, але я думаю, що ми можемо дістатися до Верховного суду і провести обговорення на його рівні про те, коли починається особистість і життя".

Крім того, є політики, які відкрито критикують таке рішення. Політики-демократи, в тому числі кандидати в президенти на виборах 2020 року Елізабет Воррен, Берні Сандерс і Піт Буттіджич, виступили проти законопроекту в мережі і в Капітолії.

За словами президента організації "Заплановане батьківство" Ліани Вей, вона зробить "все можливе", щоб пацієнтки мали доступ до необхідної процедури. "Заплановане батьківство" і "Американський союз громадянських свобод" вже заявили, що подадуть позов проти заборони в Алабамі.

Згідно з нововведенням, яке може вступити в силу через шість місяців, аборт в Алабамі буде дозволений тільки в особливих обставинах - якщо є загроза здоров'ю матері. Проведення цієї процедури на будь-якому етапі вагітності стане кримінальним злочином класу "А": лікарів можуть засудити до 10 років ув'язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років - за фактичне проведення процедури. Однак, жінку, яка робить аборт, не притягатимуть до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 1 березня повідомлялося, що аргентинські лікарі зробили кесарів розтин вагітній 11-річній дівчинці, котру зґвалтував 65-річний співмешканець її бабусі. Аборт жертві насильства заборонили робити представники влади .

У штаті Алабама заборонили аборти, навіть попри зґвалтування та інцест

У штаті Алабама заборонили аборти, навіть попри зґвалтування та інцест