В Англіканській церкві стався розкол

П'ять єпископів Англіканської реформаторської церкви і з ними 500 віруючих заявили про свій перехід у католицьку віру.

Релігійний розкол стався у Англіканській церкві Великобританії. П'ятеро єпископів-англікан скористалися "запрошенням" Папи Римського перейти в Римо-католицьку церкву. Разом з ними під юрисдикцію Ватикану переходить близько 500 віруючих.

Як було оголошено в Лондоні 8 листопада, процес виходу єпископів з Англіканської та створення нових структур Римсько-католицької церкви завершиться протягом найближчих декількох днів.

"Ми вітаємо рішення п'яти єпископів увійти в лоно католицької церкви через Ординаріат для Англії та Уельсу", - заявив представник Римсько-католицької церкви Ален Хопс.

Духовний глава Англіканської церкви, архієпископ Кентерберійський Рован Уїльмс вже висловив "жаль" з приводу того, що сталося. "Я бажаю їм всього хорошого у новій фазі служіння Церкви", - зауважив він.

Як зазначила у зв'язку з цим радіокомпанія BBC, "розкол Англіканської церкви Великобританії, який визрівав протягом останнього десятиліття, зараз відбувся". Він був прискорений невдачею спроб її консервативного крила заблокувати рішення про висвячення жінок у сан єпископів.

Нагадаємо, рік тому чинний понтифік Бенедикт XVI видав Апостольську Конституцію "Англіканським громадам" – революційна книга запровадила систему Ординаріат, що дозволяє віруючим і клірикам Англіканської церкви переходити в католицтво. При цьому єпископи або громадяни зберігають низку особливостей, які існують у реформатській церкві Англії (наприклад, дозвіл священикам одружуватися).

Читайте також:

Папа Римський відкрив двері Ватикану для англікан

ХХІ сторіччя визнали століттям мучеництва християн

Офіційна газета Ватикану визнала Гомера Сімпсона справжнім католиком

В США будуть призначати єпископами гомосексуалістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: