В Анталії стрімко зникає один із найпопулярніших серед туристів пляжів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За поточний рік він втратив цілий гектар своєї площі.

Пляж Коньяалти в північній частині курортного турецького міста Анталія швидко зменшується та може взагалі зникнути. Про це застерігають місцеві науковці, котрі досліджують процеси, пов’язані з прибережною територією.

За даними турецьких ЗМІ, лише протягом 2019 року пляж втратив 10 тисяч квадратних метрів своєї площі. Причинами цього геотехніки університету Акдениз називають ерозію. "Через активну промислову діяльність зник майже гектар пляжної зони, а берегова лінія відступила приблизно на 19 метрів, тоді як від 1934 року до 2016 вона скоротилася на 50 метрів", - пише газета Daily Sabah.

Вчені пов’язують стрімкі темпи ерозії з розробками каменоломень і піщаних кар'єрів неподалік від пляжу. Через це природний режим формування узбережжя змінився, а додатково негативного впливу на пляж завдає проєкт зі створення зони відпочинку Богачай, що має штучну водойму вздовж узбережжя. Туди річка Богачай виносила пісок і гальку, тож через надмірну концентрацію мінералів ця водойма зацвіла.

Університетські дослідники прогнозують, що берегова ерозія на Коньяалти призведе до "драматичних наслідків через кілька років, якщо не буде вжито запобіжних заходів". Серед таких – зниження туристичного навантаження на берег. Водночас таке рішення проблеми завдасть шкоди економіці Анталії, адже громадський пляж довжиною 7,5 км є дуже популярним серед туристів.

Раніше повідомлялося, що мер Анталії Мухиттин Бечек виступив за введення податку для туристів на курорті, аналізуючи досвід інших країн. "Анталію щорічно відвідують 14 мільйонів туристів, що здійснюють 100 мільйонів ночівель. Нам необхідно ввести туристичний податок за прикладом багатьох міст Європи, це допоможе підтримувати міську інфраструктуру", – пояснили в міському управлінні.

Відео Турецькою Анталією прокотилося щонайменше п'ять торнадо

Загинули дві людини, серед них 13-річна дівчинка. Іще 12 - травмувалися. В українському МЗС кажуть, наших співвітчизників серед жертв та постраждалих немає, однак від поїздок до Анталії краще наразі утриматися. 

Турецькою Анталією прокотилося щонайменше п'ять торнадо

Залиште свій коментар

Вибір редакції