Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Антарктиді відколюється айсберг площею майже вдвічі більший, ніж Київ

Науковці побоюються, що айсберг все ж з часом відколеться.

На шельфовому льодовику Бранта в Антарктиді з’являються та збільшуються тріщини, що незабаром може призвести до утворення величезного айсберга, розміром понад 1,7 тисячі кв км. Для порівняння, це площа вдвічі більша за площу Києва.

Про це повідомили на сайті NASA.

Згідно з інформацією, перша тріщина протягом 35 років залишалася стабільною, але останнім часом її просування прискорилося і становить 4 кілометри на рік. У 2016 році на льодовику з'явилася ще одна тріщина – Геловінська.

айсберг
NASA

Крім того, NASA опублікувало порівняльне зображення місця, де утворилася Геловінська тріщина. Воно складається з двох знімків датованих 30 січня 1986 року і 23 січня 2019 року.

Нагадаємо раніше агентство NASA виявило величезний давній кратер, похований під двома кілометрами льоду на північному заході Гренландії.Кратер простягнувся на 36,5 кілометра та ймовірно утворився внаслідок удару астероїда не більше ніж 2,6 мільйона років тому. Якщо інформація підтвердиться, він стане 22-м за розміром відомим "ударним" кратером на Землі.

ВідеоКитайський криголам наскочив на айсберг поблизу Антарктиди

Поблизу Антарктиди на крижану скелю наскочив китайський криголам, виготовлений в Україні. Від зіткнення 250 тонн снігу і льоду опинилися на палубі. Ніхто з моряків не травмувався, борт самого судна частково пошкоджений. 

Китайський криголам наскочив на айсберг поблизу Антарктиди

Залиште свій коментар

Вибір редакції