В Арктиці виявили величезні поклади метану

У Східній Арктиці науковці знайшли нові поля викиду метану. Найбільший фонтан в поперечнику становить більше кілометра.

Учасники російсько-американської експедиції виявили у Східній Арктиці величезні поклади твердого метану.

Цей газ, проходячи крізь товщу океанської води, потрапляє в атмосферу і, на думку фахівців, може призвести до глобального потепління клімату.

"Ми відкрили нові поля викиду метану. Найбільший фонтан в поперечнику - більше кілометра. Це фантастичний розмір. За умови розконсервації одного-двох відсотків передбачуваних запасів, сучасна концентрація атмосферного метану може збільшитися багато разів, що може привести до важко передбачуваних наслідків", - заявив керівник експедиції, доктор географічних наук Ігор Семілєтов.

Вже зараз, як стверджують вчені, в Арктиці помітні ознаки глобального потепління.

Наприклад, останнім часом різко зросла кількість штормових днів, а температура води аномально висока для цієї пори року. Крім того, сповільнюється процес утворення льоду.

А озонова діра над Арктикою, виявлена в цьому році, вперше може зрівнятися за розміром і масштабом із дірою, виявленою в озоновому прошарку атмосфери Антарктики.

Утім, поки науковці не схильні драматизувати ситуацію. Щоб робити прогнози про екологічну катастрофу, даних ще недостатньо. Головне завдання - знайти можливість для продовження досліджень і нових експедицій.

Результати досліджень в морях Східної Арктики вимагають ретельної обробки. Але вже зараз можна говорити про те, що вони здатні в корені змінити уявлення про причини і майбутні масштаби глобального потепління.

Читайте також:

Росія розширить свою територію в Арктиці на мільйон квадратних кілометрів

Через 30 років урагани і повені в Україні стануть нормою

Вчені з'ясували, чому Антарктида стала крижаною пустелею

На дні Тихого океану знайшли поклади "золота 21 сторіччя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: