В Арктиці виявили величезні поклади метану

У Східній Арктиці науковці знайшли нові поля викиду метану. Найбільший фонтан в поперечнику становить більше кілометра.

Арктика

Арктика

Учасники російсько-американської експедиції виявили у Східній Арктиці величезні поклади твердого метану.

Цей газ, проходячи крізь товщу океанської води, потрапляє в атмосферу і, на думку фахівців, може призвести до глобального потепління клімату.

"Ми відкрили нові поля викиду метану. Найбільший фонтан в поперечнику - більше кілометра. Це фантастичний розмір. За умови розконсервації одного-двох відсотків передбачуваних запасів, сучасна концентрація атмосферного метану може збільшитися багато разів, що може привести до важко передбачуваних наслідків", - заявив керівник експедиції, доктор географічних наук Ігор Семілєтов.

Вже зараз, як стверджують вчені, в Арктиці помітні ознаки глобального потепління.

Наприклад, останнім часом різко зросла кількість штормових днів, а температура води аномально висока для цієї пори року. Крім того, сповільнюється процес утворення льоду.

А озонова діра над Арктикою, виявлена в цьому році, вперше може зрівнятися за розміром і масштабом із дірою, виявленою в озоновому прошарку атмосфери Антарктики.

Утім, поки науковці не схильні драматизувати ситуацію. Щоб робити прогнози про екологічну катастрофу, даних ще недостатньо. Головне завдання - знайти можливість для продовження досліджень і нових експедицій.

Результати досліджень в морях Східної Арктики вимагають ретельної обробки. Але вже зараз можна говорити про те, що вони здатні в корені змінити уявлення про причини і майбутні масштаби глобального потепління.

Читайте також:

Росія розширить свою територію в Арктиці на мільйон квадратних кілометрів

Через 30 років урагани і повені в Україні стануть нормою

Вчені з'ясували, чому Антарктида стала крижаною пустелею

На дні Тихого океану знайшли поклади "золота 21 сторіччя"

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie