В Ашхабаді почався демонтаж гігантського пам'ятника Туркменбаші

У Туркменістані планують демонтувати Арку Нейтралітету, яку вінчає позолочена статуя першого президента Туркменістану Сапармурата Ніязова.

В Ашхабаді почався демонтаж Арки Нейтралітету, яку вінчає позолочена статуя першого президента Туркменістану Сапармурата Ніязова.

У місцевих ЗМІ мерія Ашхабада опублікувала оголошення, яке повідомляє громадян країни, що у зв'язку зі знесенням пам'ятника ряд вулиць, що примикають до спорудження, буде тимчасово закрито для руху всіх видів транспорту.

Арка Нейтралітету розташована в центрі Ашхабада поруч з Президентським палацом, має форму триніжок заввишки 75 метрів, який символізує туркменське вогнище. Вінчає цю композицію позолочена статуя Сапармурата Ніязова, що обертається по ходу руху сонця. Арка була урочисто відкрита 12 грудня 1998 року.

Після демонтажу пам'ятник має бути відтворений у вигляді Монументу нейтралітету в південній частині Ашхабада, на проспекті Бітарап Туркменістан (Нейтральний Туркменістан), у передгір'ях Копетдагу. Відповідну постанову президент Гурбангули Бердимухамедов підписав у січні 2010 року.

Висота нового Монументу складе 95 метрів, тобто на 20 метрів вище нинішньої Арки. При цьому невідомо, чи буде в новій споруді присутня статуя Туркменбаші. Будівельні роботи повинні завершитися в жовтні 2011 року, до 20-річчя незалежності Туркменії.

Нагадаємо, що Бердимухамедов, який прийшов до влади після смерті Ніязова узяв курс на пом'якшення культу особистості Туркменбаши. У 2008 році парламент Туркменістану ухвалив закон про новий гімн країни, в якому відсутні слова про колишнього президента. Також прибрали з назв згадки про Ніязова туркменські газети і журнали.

Читайте також:

Баскський сепаратист впав з Тріумфальної арки в Парижі

У Брюсселі "кастрували" п'ять статуй з міркувань моральності

Німецьке фото Афродити, котра показує середній палець, викликало міжнародний скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: