В Атлантиці розпочався сезон ураганів

За прогнозами науковців, цього року від трьох до шести ураганів можуть досягти найвищої категорії небезпеки і завдати удару по території США.

Новий сезон ураганів починається 1 червня в Атлантичному океані. За прогнозами науковців, він буде не менш активним, ніж минулого року: очікується, що в Атлантиці повинні зародитися від 12 до 18 тропічних штормів.

Причому, як вважають фахівці Національного управління з проблем океанів і атмосфери США (НОАА), від шести до десяти з них переростуть в урагани.

Більше того, як заявила у вівторок, 31 травня, представник НОАА Джейн Любченко, "від трьох до шести ураганів можуть досягти найвищої категорії небезпеки".

Атмосферне явище класифікується як шторм і отримує власне ім'я, якщо швидкість вітру в епіцентрі досягає 63 кілометрів на годину. При швидкості вітру 118 кілометрів на годину і більше шторм стає ураганом.

"Минулого року урагани практично не завдавали ударів по території Сполучених Штатів, проте у цьому році таке навряд чи повториться", - зауважила Любченко.

Вона закликала владу південних американських штатів "бути готовою до можливих ударів стихії".

Минулорічний сезон ураганів, який традиційно триває в Атлантиці з 1 червня по 30 листопада, за низкою показників став вельми активним. Над Атлантикою в 2010 році зародилося 19 штормів, 12 з яких переросли в урагани. Причому п'ять із них були третьої і вище категорії небезпеки. Проте жоден з них не досяг узбережжя США.

У 2011 році, згідно з прогнозами фахівців з Університету штату Колорадо, ймовірність того, що потужний ураган вдарить по території США, становить 72%.

Згідно з усталеною традицією, на рік в Національному центрі зі спостереження за ураганами в Майамі (штат Флорида) готується список з 21 імені, розташованих в порядку латинського алфавіту. Назви для ураганів розписані до 2014 року.

У список на 2011 рік увійшли імена Арлін, Брет, Сінді, Дон, Емілі, Франклін, Герт, Харві, Ірен, Хосе, Катя, Лі, Марія, Нейт, Офелія, Філіппа, Ріна, Шон, Таммі, Вінс і Уітні.

Спостереження за ураганами в США ведеться з 1851 року, і до 2005 року тільки одного разу, в 1933 році, їх було 21. Зазвичай їх буває менше - не більше 18.

Проте в 2005 році над Атлантикою зародилося 26 штормів, 14 з яких переросли в урагани, що стало абсолютним рекордом, а "зайві" шторми довелося називати літерами грецького алфавіту.

Читайте також:

Смертельний торнадо зруйнував місто у США: десятки загиблих

Сильний шторм затопив частину Нової Зеландії

Сейсмологи: на Землі почалася епоха мегакатастроф

Вчені: через три роки на країни Середземномор'я обрушиться руйнівне цунамі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: