В Австралії знайшли справжній "список Шиндлера"

В оригіналі переліку євреїв, врятованих від нацистів поляком Оскаром Шиндлером, - 801 прізвище.

В бібліотеці Нового Південного Уельсу в Сіднеї виявили оригінал так званого "списку Шиндлера" - переліку євреїв, врятованих від нацистів власником фабрики в польському Кракові Оскаром Шиндлером.

Документ знайшли серед наукових праць австралійця Томаса Кеніллі, автора книги "Ковчег Шиндлера", за романом якого і був знятий однойменний голлівудський фільм.

У знайденому списку на тринадцяти пожовклих листках поіменно згадано 801 людину єврейської національності. Він був віддрукований в останні дні війни - 18 квітня 1945 року Оскаром Шиндлером, який наймав на роботу євреїв, тим самим рятуючи їх від неминучої загибелі.

"Ці листки врятували 801 людину від газової камери, це неймовірно зворушливий історичний документ", - наголосив куратор бібліотеки Олвен Прайк.

За його словами, ні співробітники бібліотеки, ні книгопродавець, у якого в 1996 році були куплені ці матеріали, не знали про те, що серед інших паперів загубився знаменитий список.

Вчинок сім'ї Шиндлерів були маловідомі до 1993 року, коли у світ вийшов фільм Стівена Спілберга. Ця чорно-біла стрічка отримала сім "Оскарів", зокрема за кращу картину, кращу режисерську роботу і кращий сценарій.

У фільмі розповідалося про те, як Шиндлер переконав керівника одного з концтаборів, що євреї потрібні йому для роботи на фабриці.Нацисти вважали, що Шиндлер вербує рабів, але насправді він рятував людей, яким глибоко співчував.

Читайте також:

Коко Шанель співпрацювала із нацистами

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

Автопортрет Гітлера без очей, носа і вух продадуть з аукціону

У Німеччині продають газети з цитатами Гітлера

США погодились видати Німеччині українця-нациста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: