В Австрії відбуваються дострокові парламентські вибори. Усе через скандал з російською багатійкою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Головним фаворитом є Австрійська народна партія на чолі із колишнім канцлером Себастіаном Курцом.

В Австрії у неділю, 29 вересня, відкрилися виборчі дільниці для голосування на дострокових парламентських виборах. Згідно з опитуваннями, головним фаворитом є консервативна Австрійська народна партія (АНП) на чолі з колишнім канцлером країни Себастіаном Курцом.

Ця політсила, за даними соціологів, може набрати близько 34 відсотків голосів, повідомляє агенція новин dpa.

Натомість Соціал-демократичній партії пророкують найгірший результат в історії. За неї готові проголосувати приблизно 22 відсотки виборців. На попередніх виборах соціал-демократи здобули 26,8 відсотка, що стало найгіршим показником.

Утім, за даними дослідницького інституту SORA, результат партії на виборах може виявитися кращим за прогнозований, оскільки в районах з найвищою підтримкою цієї політсили багато виборців висловили намір голосувати поштою. В інституті вважають це показником "мобілізації прибічників".

Партія Зелених, яка провалилася на попередніх виборах два роки тому й не подолала 4- відсотковий бар'єр, цього разу може здобути близько 13 відсотків.

Водночас соціологи обережні у прогнозах щодо можливого результату правопопулістської Австрійської партії свободи (АПС). За останніми опитуваннями, політсила, яка в 2017 здобула 26 відсотків, мала підтримку 20 відсотків виборців. Однак нові звинувачення, висунуті проти колишнього лідера АПС Гайнца-Крістіана Штрахе, ускладнюють прогнози щодо поведінки прихильників партії.

Загалом в Австрії право взяти участь у голосуванні мають 6,4 мільйона громадян. Багато виборчих дільниць відкриваються о сьомій годині ранку і зачиняються о 17 годині.

Скандал навколо відео з Ібіци призвів до дострокових парламентських виборів в Австрії. Так, рішення про проведення в Австрії дострокових парламентських виборів було ухвалено після скандалу, внаслідок якого ексканцлер Курц оголосив про розпад коаліції між його АНП та правопопулістською АПС.

У середнині травня німецькі ЗМІ оприлюдинили відеозапис прихованої камери, зроблений під час розмови колишнього віцеканцлера Австрії, тодішнього лідера АПС Гайнца-Крістіана Штрахе, ексголови парламентської фракції АПС Йоганна Ґуденуса і невідомої жінки на віллі на Ібіці в липні 2017 року. На відео Штрахе обіцяє своїй співрозмовниці державні замовлення в обмін на підтримку на виборах з боку видання Kronen Zeitung. Жінка, яка представилася "племінницею російського олігарха", нібито планувала придбати цю газету. Через скандал Штрахе подав у відставку, а Курц виступив за проведення дострокових виборів. Окрім того, він звинуватив АПС у підриванні політичної репутації Австрії. Наприкінці травня в Австрії запрацював перехідний уряд, а антикорупційна прокуратура почала розслідування щодо політиків зі скандального відео.

Відео Віце-канцлер Австрії пішов у відставку через скандал з російською багатійкою

Сталося це після публікації відео, на якому він обговорює з жінкою підтримку його партії на парламентських виборах 2017 року в обмін на вигідні державні контракти. Тоді його політсила посіла третє місце. Співрозмовниця Хайнца-Кристіана Штрахе - Альона Макарова - племінниця олігарха з оточення Путіна. Сам політик звинуватив у стеженні за ним іноземні спецслужби, проте жодного доказу не навів.

Віце-канцлер Австрії пішов у відставку через скандал з російською багатійкою

Вибір редакції