Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Азербайджані пояснили, за яких умов погодяться припинити бої в Карабасі

Президент Азербайджану пояснив, що Баку піде на мирне вирішення конфлікту за умови збереження територіальної цілісності країни

Президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив умови, за яких Баку погодиться припинити бойові дії в Нагірному Карабасі. Про це він заявив в ході виступу на саміті з ядерної безпеки у США, пише "РБК-Україна".

За його словами, Баку припинить бої в Карабасі лише за умови збереження "територіальної цілісності Азербайджану". Алієв додав, що Вірменія постійно висуває умови щодо звільнення окупованих територій в зоні конфлікту.

"На жаль, Вірменія постійно висуває умови для звільнення окупованих територій. Ми будемо продовжувати зусилля мирного врегулювання конфлікту. Але конфлікт повинен знайти рішення на основі територіальної цілісності Азербайджану", - заявив Алієв.

Він також наголосив, що прийняті ООН резолюції щодо збройного конфлікту в Карабасі "залишаються на папері".

"Повторюю, ці резолюції вимагають негайного і беззастережного виведення Збройних сил Вірменії з нашої території. Проте окупація наших земель триває вже більше 20 років", - наголосив президент Азербайджану.

Нагадаємо, в ніч на 2 квітня Вірменія та Азербайджан поновили збройний конфлікт в Нагірному Карабасі. У міноборони Азербайджану звинуватили вірменських військових в артилерійському обстрілі прифронтових населених пунктів

В той же час, вірменська сторона повідомляє, що за час збройного конфлікту в Нагірному Карабасі, втрати вірменських військових сягнули 18 осіб, поранень зазнали близько 35 вірменських військових. При цьому, втрати Азербайджану значні. Це стосується і військових, і техніки.

Припинити бойові дії в Карабасі Азербайджан та Вірменію закликали в ЄС. За словами глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні, сторони повинні проявити стриманість і уникати подальших дій і заяв, які можуть привести до ескалації.

Поміж тим, в ОБСЄ закликають сторони до переговорів в рамках Мінської групи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції