В Азербайджані на 10 років засудили росіянина за участь в конфлікті в Карабасі

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
142
В Азербайджані на 10 років засудили росіянина за участь в конфлікті в Карабасі

Едуард Дубаков. Фото: AkshinZ / Twitter

Підсудний заявив, що не визнає себе винним і вірить в справедливість суду.

Бакинський суд засудив до 10 років позбавлення волі громадянина Росії Едуарда Дубакова, якого в Азербайджані звинувачують в участі в боях в Карабасі восени 2020 року на боці Вірменії.

Про це у четвер, 22 липня повідомляє Sputnik Азербайджан.

"Бакинський суд засудив громадянина Росії Едуарда Дубакова, що воював в Карабасі, до 10 років позбавлення волі. Після відбуття покарання у в'язниці суворого режиму він буде примусово депортований", - йдеться в повідомленні.

Стосовно Дубакова було порушено кілька кримінальних справ за статтями "тероризм, фінансування тероризму", "участь у злочинному співтоваристві" і "незаконний перетин державного кордону Азербайджану". Азербайджанські правоохоронці вважають, що росіянин був залучений Вірменією для участі в боях в Карабасі.

Згідно з обвинувальним актом, Дубаков незаконно відвідав Карабах, де взяв участь у військових навчаннях на території Кельбаджарський району. Потім 14 січня він прибув до Азербайджану з Туреччини з метою вчинення терористичних і провокаційних дій, і був затриманий в ході спецоперації.

Нагадаємо:

Слід зазначити, що в цьому конфлікті Росія, яка безпосередньо не може втрутитися в бойові дії - дуже вагомий фактор. Але тут РФ - тільки союзник Вірменії і постачальник зброї обом сторонам. На відміну від українського Донбасу, де країна-агресорка є учасником конфлікту.

Так, РФ на Донбасі надає смертоносну підтримку незаконним збройним формуванням, які вчинили чисельні терористичні акти в Україні та стягує свої війська і техніку до державного кордону.

Тактика РФ на Донбасі включає підтримку тероризму та актів расової дискримінації, пропаганду, підривну діяльність, залякування, політичну корупцію, кібератаки та постачання зброї.

Крім того 24 квітня 2019 року президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР".

Також стало відомо, що жителі окупованого Донбасу, яким раніше РФ незаконно видала російські паспортизможуть взяти участь у виборах до Державної думи 2021 року, а особисто глава угруповання "ДНР" Денис Пушилін вже заявив, що має намір вступити в партію "Єдина Росія".

Мирне врегулювання на Донбасі у глухому куті

Мирне врегулювання на Донбасі у глухому куті