В Болгарії заарештували екс-прем'єра Косова

На вимогу Інтерполу затримано колишнього прем'єра Косова Агіма Чеку, який наприкінці 90-х був головою Косовської визвольної армії.

У Болгарії заарештували колишнього прем'єр-міністра Косова Агіма Чеку, оголошеного в міжнародний розшук за ініціативою Сербії.

"Агім Чеку заарештований на вимогу Інтерполу або міжнародного ордеру на арешт у вівторок (23 червня) в Болгарії у місті Гешево при спробі в'їзду в країну", - повідомила прес-секретар МВС Болгарії Діана Янкулова.

Агім Чеку розшукувався за передбачувані злочини під час війни в колишній сербській провінції Косово з 1998 по 1999 роки. Тоді Чеку був головою Косовської визвольної армії, до якої входили повстанці з числа етнічних косовських албанців.

За словами представника Соціал-демократичної партії Косова, яку очолює Чеку, затриманого відпустять протягом найближчого часу. З чим пов'язані такі очікування, не повідомляється.

За останні декілька років це вже третій арешт Чеку – раніше він затримувався в Словенії в 2003 році і Угорщині в 2004-му. Через те, що він був у міжнародному розшуку, в 2009 році його вислали з Колумбії.

У всіх випадках арешту та чи інша країна відмовлялася екстрадіювати Чеку до Сербії, оскільки це суперечила місцевому законодавству. В результаті Чеку лише висилали з країни, де його затримували.

Читайте також:

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

Віце-президента США зустріли в Сербії як "фашистського покидька"

Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії

Косовський трибунал засудив першого албанця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: