У Британії вперше в історії пройшли передвиборчі теледебати

Британія уперше в історія провела передвиборчі теледебати, в яких взяли участь чинний голова кабінету лейборист Гордон Браун, консерватор Девід Кемерон та ліберальний демократ Нік Клегг

Голова ліберально-демократичної партії Великобританії Нік Клегг, згідно з опитуванням, виграв перші в історії країни передвиборчі дебати, які транслювалися в прямому ефірі.

У теледебатах взяли участь чинний голова кабінету лейборист Гордон Браун, консерватор Девід Кемерон та ліберальний демократ Нік Клегг.

Перший раунд буй присвячений внутрішній політиці, освіті, охороні здоров'я та імміграції.

За опитуванням, проведеним для газети Sun, після першого раунду теледебатів за Клегга проголосував би 51% виборців.  Голова консерваторів Девід Кемерон сподобався 29% опитаних. Чинного прем`єр-міністра країни, голову лейбористської партії Гордона Брауна підтримали 19% опитаних.

Шотландські та валлійські націоналісти висловили обурення, оскільки їх на дебати не запросили.

Наступні дебати відбудуться 22-го і 29 квітня. Вони починатимуться в 20:30 за місцевим часом і триватимуть по півтори години. Другий раунд присвячуватеметься розгляду питаня зовнішньої політики і заключний - економіці.

Самі вибори відбудуться 6 травня.

Зазначимо, що в Об'єднаному Королівстві теледебатів до цих пір не було з тієї причини, що у британців на відміну від держав з президентською формою правління, на виборах змагаються не люди, а партії та їхні програми, і
персони гаданих кандидатів у прем'єри особливо випинати не слід.

У 1964 році молодий лідер лейбористів Гарольд Вільсон запропонував теледебати консервативному прем'єру, випускнику Ітона Алексу Дугласу-Хьюмену, але той відмовився, заявивши, що перемагати на виборах має кращий політик, а не кращий актор або сценарист. Вільсон особливо й не наполягав.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун оголосив про призначення загальнонаціональних парламентських виборів на 6 травня 2010 року.

Він пожартував, що "це був секрет останніх років, який найбільш погано приховувався".

Британські політики й оглядачі вже не раз називали 6 травня як найбільш ймовірну дату виборів, проте офіційно це підтвердилося тільки зараз. Виборча кампанія фактично ведеться вже кілька тижнів.

Читайте також:

На британських полігонах в якості мішеней встановили мечеті

Королева Британії розпустила парламент: вибори призначені на 6 травня

У Британії пропонують скасувати Палату лордів

ВідеоУ Британії вперше в історії пройшли передвиборчі теледебати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: