В Британії застарілу техніку визнали порушенням прав солдатів

Вищий суд Британії визнав використання ненадійного озброєння підставою виплати відшкодувань родичам загиблих вояків.

Високий суд Великобританії 18 травня підтримав рішення апеляційного суду з приводу того, що військовослужбовці, що виконують свої обов'язки та території інших держав, захищені парламентським "Актом про права людини". Проти цього виступило міністерство оборони країни.

На підставі прийнятого рішення родини солдатів можуть вимагати компенсацію за їхню загибель через використання застарілого або ненадійного озброєння і амуніції.

Позивачами можуть бути родичі 37 військовослужбовців, що загинули в гарячих точках під час виконання службових обов'язків на бронемашинах Snatch Land Rover. Ця техніка була визнана недостатньо захищеною від мін та саморобних вибухових пристроїв. Аналогічні недоліки були знайдені в бронемашинах Jackal, Viking та Vector, недосконалість яких також стала причиною загибелі британських військових.

До "чорного списку" озброєнь також потрапили літаки радіоелектронної розвідки Nimrod, які ще зовсім нещодавно широко використовувались британцями в Афганістані. В 2006 році одна з таких машин зазнала катастрофи при виконанні завдання над провінцією Кандагар, внаслідок чого загинуло 14 вояків. Наразі польоти Nimrod призупинені.

Крім того, в британській армії були зафіксовані факти, коли причиною загибелі людей стала недостача бронежилетів. Один з військовослужбовців помер через тепловий удар після роботи в непровітрюваному приміщенні. Цей випадок стався в Іраку 2003 року.

Міністр збройних сил Великобританії Боб Ейнсворт вже заявив, що "розчарований" рішенням суду. На його думку, воно вплине не лише на боєздатність британської армії, але й на спільні операції з союзниками Лондона, пов'язані з проведенням дій за межами країни. Тим не менше судові інстанції Великобританії вже завалені позовами родичів загиблих військових проти оборонного відомства.

Читайте також:

За кілька місяців ядерна зброя з’явиться у десятках нових держав

Британія згортає виробництво танків

Тимошенко вкотре виправдалася: Україна не торгує зброєю з Грузією

США націлять ядерні ракети на 12 об'єктів у Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: