Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики

Дослідники звинувачують у цьому глобальне потепління.

В Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Чимборасо та Котопахі колись були вулканами, а тепер - найвищі гори в країні. Льодовики вже втратили половину крижаного покриву.

Поблизу застиглого кратера в них століттями трималися стратегічні запаси льоду, а отже, й питної води. Однак за останні десятиліття ці запаси критично збіднішали, кажуть учені.

Крижини постійно тріскаються і тануть. Дослідники звинувачують у цьому глобальне потепління і впоратися з проблемою поки що не в змозі.

Відео Наслідки глобального потепління: величезні льодовики в Еквадорі стрімко тануть

Вони вже втратили половину крижаного покриву. Чимборасо та Котопахі колись були вулканами, а тепер найвищі гори в країні. Поблизу застиглого кратера у них століттями тримались стратегічні запаси льоду, а значить і питної води. Однак за останні десятиліття ці запаси критично побіднішали, кажуть учені.  

Наслідки глобального потепління: величезні льодовики в Еквадорі стрімко тануть

Як повідомлялося раніше, жовтень 2019 року став найспекотнішим за весь час спостережень (від 1981 до 2010). Температура була вищою в середньому на 0,69°C. У Європі загалом спостерігаються температури вищі за середні, за винятком частини півночі і північного заходу континенту. Також температура була значно вищою за середню у переважній частині Арктики. Водночас у західних районах США та Канади температура була холоднішою за середню. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції