В Естонії через відмивання грошей позбавили ліцензії банк, який належить громадянам України

Дата публікації
Перегляди
3489
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Естонії через відмивання грошей позбавили ліцензії банк, який належить громадянам України

Фото: pixabay.com

Закриття Versobank мало вплине на економіку Естонії.

Європейський центральний банк за пропозицією Фінансової інспекції Естонії анулював ліцензію естонського Versobank, яким володіють українські бізнесмени, співвласники холдингу "Алеф" Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

У прес-релізі Банку Естонії йдеться про те, що рішення про закриття банку ухвалено в зв'язку з постійним порушенням кредитною організацією правил з боротьби з відмиванням грошей, передає Інтерфакс.

За словами віце-президента центробанку, члена ради Фінансової інспекції Мадіса Мюллера, закриття Versobank мало вплине на економіку Естонії.

"Банківська система Естонії в цілому є стабільною і сильною. Закриття Versobank показує, що нагляд в естонських банках працює, а естонська держава не терпить порушень правил у боротьбі з відмиванням грошей", - сказав Мюллер.

Versobank займався переважно обслуговуванням клієнтів за межами Естонії. Станом на кінець 2017 року абоненти зберігали в Versobank близько 253 млн євро, що становить 1,5% обсягу депозитів в чинних в Естонії банках. 87% всіх депозитів в Versobank доводиться на нерезидентів.

Рада Гарантійного фонду Естонії вирішив компенсувати депозити клієнтів Versobank в розмірі до 100 тис. євро. Виплати будуть виробляти Swedbank і SEB Pank, вони почнуться 5 квітня.

Виплати по депозитах понад обумовлені 100 тис. євро будуть проводитися в рамках судового провадження у ліквідації Versobank.

Рішення про примусову ліквідацію Versobank повинен буде ухвалити Хар'юський повітовий суд, який також призначить осіб, відповідальних за процедуру ліквідації і задоволення вимог кредиторів.

Versobank був заснований 1999 року, контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). 2012 року 85% акцій Versobank AS купила українська компанія "Укрсельхозпром", що входить в холдинг "Алеф". Статутний капітал Versobank - 14 млн євро.

Нагадаємо, швейцарський орган із нагляду за фінансовим ринком FINMA виявив серйозні порушення з боку Gazprombank (Switzerland) Ltd - дочірньої установи російського "Газпромбанку". 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3489
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація