В Естонії пройшов зліт ветеранів Ваффен СС

Майже півтисячі людей зібралися на "нацистський зліт" в Естонії. Поліція їх охороняла, 5 антифашистів заарештували.

В естонському містечку Сінімяє, де влітку 1944-го року проходили запеклі бої гітлерівської армії з радянськими військами, пройшов зліт ветеранів естонської нацистської дивізії Ваффен СС.

В заході взяли участь приблизно 500 людей. Окрім ветеранів, що воювали на боці Німеччини, серед учасників були представники "Клубу друзів Естонського легіону", одягнені в чорні сорочки з синьо-чорно-білими краватками, а також "співчуваючі" їм гості з Латвії.

Зліт пройшов під посиленою охороною поліції. Правоохоронці затримали п'ятьох антифашистів – членів руху "Нічний дозор" - які намагалися організувати пікет проти заходу ветеранів СС. Їх відвезли до поліцейської дільниці в місті Йіхві.

Останнім часом фашистська тематика стає все більш популярною в країнах Східної Європи. Так, в Україні нещодавно "оживили" дивізію СС "Галичина", яку низка політичних сил вважає "героями України": під Львовом провели реконструкції боїв дивізії під час Другої світової війни у так званому "Бродівському котлі".

А мер румунського міста Констанца Раду Мазаре нещодавно разом із сином прийшли на місцевий фестиваль мод у формі Вермахту. Пізніше посадовець (який, до речі, є одним з найбагатшим в Румунії) вибачився та зазначив, що йому "завжди подобалася німецька форма, а маленької свастики він просто не помітив".

Читайте також:

На Львівщині оживили дивізію СС "Галичина"

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

В Естонії радянський монумент вимагають перетворити на антирадянський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: