Суд почав розглядати законність проголошення незалежності Косова

Рішення Міжнародного суду ні до чого не зобов'язує, але згодом стане серйозним аргументом на користь сепаратистів або центральної влади.

Міжнародний суд в Гаазі приступає до розгляду питання про легітимність незалежності Косова. З відповідним позовом звернулася Сербія.

Процес повинен стати прецедентним не тільки для косоварів, але і в цілому для проблеми територіальної цілісності обох держав.

Офіційний Бєлград попросив з'ясувати, як може частина території визнаної міжнародною громадськістю держави проголосити незалежність без згоди центральної влади.

Свої аргументи в суд представила вже і Сербія, і влада Косово, і юридичний департамент ООН.

До 17 липня учасники процесу можуть ознайомитися з документами, після цього буде призначена дата дебатів. Очікується, що ухвала суду буде винесена в кінці 2009 року або на початку наступного року.

Рішення Міжнародного суду ні до чого не зобов'язує сторони. Проте сам процес викликає інтерес інших держав, оскільки це рішення стане в майбутньому серйозним аргументом на користь тих чи інших сепаратистів або центральної влади.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич за останні місяці встиг об'їздити майже весь світ у пошуках прихильників - і вже заручився підтримкою Росії, Китаю, низки латиноамериканських країн, а також Грузії, Іспанії і Румунії.

У свою чергу, на стороні Косово виступають США, Великобританія, Німеччина і Франція.

Нагадаємо, Косово проголосило незалежність від Сербії в лютому 2008 року. З того часу Косово було визнане щонайменше 56 країнами, включаючи США і більшість членів ЄС.

Проте Сербія все ще розглядає Косово як одну з своїх провінцій, а Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, в цій суперечці стала на сторону союзного Бєлграда.

Читайте також:

Україна відправила в Косово підрозділ морської піхоти

Десята річниця бомбардувань НАТО закінчилася погромами в Белграді

МВС розформувало свій миротворчий контингент у Косові

У Белграді засудили 13 сербів, причетних до масових вбивств хорватів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: