У Гамбії за підозрою у чорній магії затримали тисячу людей

"Полювання на відьом" в Гамбії почалося після того, як на початку року у президента померла тітка.

За час кампанії по боротьбі з відьмами поліція Гамбії за звинуваченням в чорній магії заарештувала понад тисячу осіб.

За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, людей утримували в секретних в'язницях і примушували пити дурман-зілля. У деяких з них після вживання зілля з'явилися проблеми з нирками, а двоє померли.

Полювання на відьом ведеться в країні з січня. За деякими даними, крім поліції в цій акції беруть участь також особисті охоронці президента країни Яхї Джамме.

Як відзначають правозахисники, серед викрадених переважають люди похилого віку.

У зв'язку із спробами збору інформації про дії поліції був арештований лідер опозиційної партії "Національний союз за демократію і розвиток" Халіфа Салла. Йому пред'явлені звинувачення в шпигунстві, організації незаконних зборів і розпалюванні ворожнечі.

У повідомленні наголошується, що "полювання на відьом" почалося після того, як на початку року у президента Гамбії померла тітка. В її смерті він звинуватив відьом. Після смерті тітки президента до Гамбії були запрошені мисливці на відьом з Гвінеї.

"Воєнізована поліція, озброєна автоматами і лопатами, оточила наше село і стала загрожувати жителям, що всі, хто спробує втікати, буде закопаний в могилу", - розповів правозахисникам очевидець останньої облави в селі Синтет, яка відбулося 9 березня.

За його словам, охоронці відібрали з-поміж жителів близько 300 чоловіків і жінок за до кінця не зрозумілими ознаками, загнали їх в автобуси і відвезли в Канілаї - рідне місто президента.

Викрадених роздягнули, примушували пити брудну воду з домішкою якихось відварів і примушували приймати трав'яні ванни.

Після цього, за словами багатьох постраждалих, від них починали вимагати признатися в чаклунстві. Деяких жорстоко били, майже до смерті.

За словами директора британського відділення Amnesty International Кейт Аллен, сотні жителів Гамбії втікали до сусіднього Сенегалу в надії врятуватися від нових нападів.

З моменту приходу до влади президента Джамме в 1994 році Гамбія, найменша країна, на африканському континенті увійшла до числа лідерів з порушень прав людини на заході Африки.

Читайте також:

Кожен 4-й європеєць боїться п'ятниці 13-го

Уроки магії можна взяти на "1+1"

Наталя Могилевська стала відьмою

Розправу над "відьмами" засудили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: