В Гонконгу сотні людей вийшли на мітинги: поліція затримала 230 протестувальників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вони вимагали провести демократичні реформи.

У Гонконгу 10 травня попри карантин відбулися масові протести. В результаті цього затримали 230 людей, 18 протестувальників опинилися в лікарні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на владу міста.

За інформацією, дозволу на проведення протестів ніхто не надавав. Мітингарі влаштували їх в торгових центрах.

Поліція повідамляє, що наймолодшому затриманому 12 років, найстаршому – 65. Їм інкримінують участь у незаконних зібраннях, напади на правоохоронців та відсутність документів при собі. В одного із затриманих виявили матеріали для виготовлення бензинових гранат.

Проти мітингарів та журналістів правоохоронці застосовувли сльозогінний газ. Також представникам ЗМІ забороняли знімати, а декого з них затримували та обшукували.

Повідомляється, що вимогами активістів були проведення демократичних реформ, зокрема загального виборчого права, розслідування випадків насильства силовиків над протестувальниками.

Нагадаємо, в Гонконгу вже упродовж місяців тривають протести, які почалися через плани адміністрації ухвалити закон про екстрадицію правопорушників до материкового Китаю на запит Пекіна. Однак навіть відмова місцевої влади від цих планів 

Політична відсіч Китаю. Як "неважливі" вибори у Гонконгу перетворилися на протест проти диктатури Пекіна
не призвела до припинення демонстрацій, частина з яких переростала у силове протистояння з правоохоронцями. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брали участь понад мільйон людей. Гонконг є окремим адміністративним регіоном у складі Китаю. Принцип "одна країна - дві системи" був закріплений під час передачі колишньої британської колонії КНР в 1997 році. Він гарантує населенню адміністративного регіону свободи, які не діють у материковому Китаї. Однак протестувальники в Гонконгу звинувачують уряд в Пекіні у дедалі більшому обмеженні гарантованих основних прав, зокрема свободи думки та преси.

Залиште свій коментар

Вибір редакції