В Грузії офіційно стартують навчання НАТО

Навчання є військово-штабними і проходитимуть без застосування зброї і військової техніки.

На військовій базі у Вазіані в передмісті Тбілісі сьогодні проходить офіційне відкриття багатонаціональних навчань НАТО Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09.

У церемонії відкриття беруть участь командування мадридського штабу НАТО, яке керує навчаннями, а також керівництво міністерства оборони Грузії.

Навчання Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09 в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" почалися в Грузії 6 травня. Перша фаза навчань проодитиме з 6 по 19 травня, друга - з 21 травня по 3 червня.

За даними Міноборони, в навчаннях беруть участь США, Албанія, Канада, Хорватія, Іспанія, Великобританія, Греція, Угорщина, Туреччина, Чехія, ОАЕ, Грузія, Україна, Боснія і Герцеговина, Македонія і Азербайджан. Шість країн - Вірменія, Латвія, Естонія, Казахстан, Молдавія і Сербія - згодом відмовилися від участі в маневрах.

Латвія і Естонія мотивували свою відмову економічними проблемами. Казахстан, Молдавія і Сербія вирішили відмовитися після консультацій з Росією.

До участі запрошували також і Росію, яка різко виступила проти проведення навчань НАТО, назвавши їх "відвертою провокацією".

У НАТО стверджують, що навчання є військово-штабними і проходитимуть без застосування зброї і військової техніки.

Читайте також:

Українці візьмуть участь у навчаннях НАТО в Грузії

НАТО почало навчання в Грузії

НАТО запропонувало Росії поділити Грузію

Саакашвілі: Росія непричетна до спроби перевороту в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: