В Грузії оголосили загальну тривогу і мобілізацію

Опозиція Грузії закликає до загальнонаціональної непокори. Президент Михайло Саакашвілі готовий до певних поступок.

Грузинська опозиція, яка вимагає відставки президента та позачергових виборів, планує оголосити по країні загальнонаціональну непокору.

Причиною посилення протестів, які опозиціонери проводять вже місяць, стали переговори 11 травня з президентом Михайлом Саакашвілі. Опозиційні лідери заявили, що зустріч була безрезультатною.

"Із завтрашнього дня ми оголошуємо загальну тривогу і загальну мобілізацію. Акції розпочнуться по всій Грузії. Якщо знадобитися, то ми дійдемо і до загальної непокори", - заявив на мітингу один з лідерів Національного форуму Каха Шартава.

Його колега Губаз Саникідзе повідомив, що більша частина лідерів опозиції найближчими днями попрямує в регіони. Разом з двома найважливішими центральними проспектами міста, які на сьогоднішній день перекриті, перекриватимуться й інші. За його словами, опозиція розраховує, що до протесту в першу чергу приєднається Батумі, а потім і решта міст Грузії.

Саникідзе зазначив, що "із завтрашнього дня ми почнемо перекриття комунікаційних засобів по всій Грузії". Детальний план дій опозиція представить у вівторок.

Екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе заявила, що "опозиція не збирається чекати до 2013 року, щоб пішов Саакашвілі".

"Ми піднімемо всю Грузію на захист інтересів народу. У Саакашвілі є останній шанс піти і показати тим самим, що для нього важливе не крісло, а Батьківщина, щоб його діти могли без сорому дивитися в очі народу. Ми підемо до кінця і зробимо все, щоб Грузія була демократичною, стабільною країною з сильною економікою і вільними ЗМІ, і щоб все це було реально, а не віртуально", - заявила Бурджанадзе.

Водночас Михайло Саакашвілі на брифінгу за результатами зустрічі з опозиціонерами заявив, що влада Грузії і опозиція можуть створити спільну комісію, яка розробить збалансовану конституційну модель.

Крім того, Саакашвілі висловив готовність піти і на інші поступки опозиції. Зокрема, президент Грузії запропонував своїм суперникам "справедливу" кількість місць в наглядовій раді суспільного телебачення, а також створити на базі телеканалу "Меоре архи" місце для виступів різних політичних груп.

Саакашвілі також пообіцяв, що влада готова припинити розпочаті щодо опозиціонерів розслідування.

"Влада не хоче когось заганяти в кут і щоб хтось мав відчуття, що у нього немає завтрашнього дня і тому немає шляху назад", - підкреслив президент Грузії.

Читайте також:

Переговори Саакашвілі з опозицією завершилися безрезультатно

Грузини дали Саакашвілі три дні. Інакше - дорожна петля

Грузинський бронетанковий батальйон оголосив непокору владі

Грузинська опозиція відкрила "сезон полювання" на Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: