В Грузії встановили замовника бунту проти Саакашвілі: він у Росії

У справі про заколот в на військовій базі Мухровані затримано 33 людини, одна загинула в результаті спецоперації.

Голова комітету грузинського парламенту з оборони і безпеки Гіві Таргамадзе назвав головного замовника бунту танкістів на військовій базі Мухровані. За його словами, це Олександр Ебралідзе – пітерський бізнесмен родом з Батумі, який нещодавно оголосив про намір балотуватись в президенти Грузії.

За його словами, у справі про заколот заарештовані 32 людини, а одна звільнена під заставу. Дванадцять із затриманих - цивільні особи, а 20 - військові.

"Розслідування справи про бунт входить у дуже цікаву фазу", - сказав Таргамадзе, не виключивши, що коло підозрюваних може розширитися.

Депутат заявив, що заколот готувався за підтримки бізнесмена, який діяв у Росії і має зв'язки з російською владою. "Метою плану було, як мінімум, викликати заворушення або, максимум, підготувати ґрунт для введення окупаційних сил Росії в Тбілісі", - вважає парламентар.

"Я стримувався називати ту людину, яка влаштувала все це, поки ця людина сама не заявила, що після цього заколоту, що провалився, вона не може чекати і має балотуватися в президенти на наступних виборах", - розповів Таргамадзе і оповістив ім'я підозрюваного: "Це пан Ебралідзе".

Таргамадзе також заявив, що з січня 2009 року "пройшло кілька зустрічей в одній з держав СНД", яку він не став уточнювати, за участю "деяких бунтівників", аби спланувати заколот. За його словами, посередниками між Ебралідзе й заколотниками були злодій в законі Тарієл Оніані і бізнесмен, раніше звинувачений в корупції, Бондо Шалікіані.

Нагадаємо, вранці 5 травня військовослужбовці бронетанкового батальйону, що базується в містечку Мухровані в 20 кілометрах від Тбілісі, оголосили про непокору владі. Переговори з бунтівними військовослужбовцями велися більше чотирьох годин, після чого особовий склад бригади склав зброю.

Тоді ж МВС Грузії оголосило про викриття змови, метою якої було здійснення військового перевороту. МВС Грузії повідомляв, що планувалося, як мінімум, зірвати заплановані в Грузії багатонаціональні навчання НАТО, а максимум - влаштувати військовий переворот.

Командир бунтівної військової частини навпаки говорив про те, що військові не мають наміру втручатися в політичне протистояння президента і опозиції.

У свою чергу опозиція назвала спробу перевороту інсценуванням, покликаним відвернути увагу населення від реальної політичної боротьби в країні.

Читайте також:

У Грузії вбитий організатор заколоту військових

Грузинським танкістам пропонували мільйон доларів за бунт проти Саакашвілі

Віце-президент США привітав дії Саакашвілі щодо опозиції

Саакашвілі: Росія непричетна до спроби перевороту в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: