В Іллінойсі відкрили нову в'язницю для терористів

В Іллінойсі на в'язнів Гуантанамо, причетних до терактів 11 вересня, чекає нова в'язниця.

В'язниця в Іллінойсі
Вести.ру
Камера у в'язниці в Іллінойсі
Для терористів, причетних до атак 11 вересня, підготували спеціальну в'язницю в штаті Іллінойс.

Поки в'язниця майже порожня. Вона розрахована на 1600 ув'язнених, але сидять у ній всього лише двісті.

Режим гранично строгий - 23 години на добу злочинці проводять в одиночних камерах площею два на три метри. Прогулянки - тільки в наручниках і в супроводі озброєної охорони.

Не виключено, що незабаром сюди потраплять ті п'ять бойовиків, яких звинувачують в організації терактів у Нью-Йорку і Вашингтоні. Зараз вони перебувають у в'язниці на базі Гуантанамо.

Барак Обама, який обіцяв закрити Гуантанамо, нещодавно прийняв рішення про те, що терористів треба судити на американській території. Суд збираються провести на Манхеттені - неподалік від того місця, де колись стояли вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру.

В Америці не виключають, що це може стати новим процесом століття. А спецслужби вже визнали, що для забезпечення в Нью-Йорку безпеки обвинувачених, доведеться докласти дуже багато зусиль.

На думку Барака Обами, закриття спеціальної в'язниці в Гуантанамо буде сприяти "відновленню престижу Америки в світі". Створення такої в'язниці і її існування - "сумна розділ в історії Америки", - вважає президент США.

У Гуантанамо з 2002 року утримуються захоплені американцями в ході операцій в Афганістані та Іраку бойовики "Аль-Каїди", їхні посібники і ті, хто підозрюється в причетності до тероризму.

Через цю в'язницю пройшли понад 775 іноземців-мусульман. Приблизно 530 з них Вашингтон передав урядам тих країн, громадянами яких вони були, або передав в інші місця ув'язнення. На думку правозахисних організацій, США порушують права решти в'язнів, не пред'являючи їм протягом тривалого часу звинувачень.

Читайте також:

Американці збудували нову в'язницю в Афганістані

У Нью-Йорку судитимуть п'ятьох обвинувачених в організації терактів 11 вересня

В'язнів Гуантанамо судитимуть в США

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: