В Індії не знають що робити зі знайденими скарбами на 20 млрд доларів

Скарби були знайдені днями у храмі Шрі-Падманабхасвамі, одній зі 108 святіших обителей бога Вішну. Володарі місцевих земель з середини XVIII століття підносили храму дорогоцінні дари.

В Індії розгорається бурхлива дискусія навколо незліченних скарбів, виявлених нещодавно в храмі Шрі-Падманабхасвамі в місті Тіруванантапурам. У ЗМІ їх вартість оцінюють у суму близько 22 мільярдів доларів США. Це трохи менше військового бюджету країни.

Скарби були знайдені днями у храмі Шрі-Падманабхасвамі, одній зі 108 так званих святіших обителей бога Вішну. Володарі місцевих земель з середини XVIII століття підносили храму дорогоцінні дари, які складали в шести підземних сховищах храму.

Нинішня гучна історія почалася з того, що місцевий адвокат Сундар Раджан подав скаргу до суду, в якій говорилося, що фонд нащадків махараджей, який управляє храмом, погано керує ним і не може забезпечити належної безпеки скарбниці. Тяганина дійшла до Верховного суду Індії, який в кінці червня призначив особливу комісію із семи осіб, уповноважену розкрити скарбницю.

Про те, що в Шрі-Падманабхасвамі зберігаються скарби, було відомо давно. Однак їх розміри потрясли всіх. Поки розкриті п'ять із шести сховищ, і в них виявлені буквально тонни золота і коштовностей. Ніяких офіційних оцінок їх вартості немає.

Джерела, що беруть участь в інспекції храмової скарбниці, на умовах анонімності називали журналістам астрономічні суми: спочатку - більше 10 мільярдів доларів, потім - більше 22. Для охорони до храму підтягнули два батальйони солдатів.

Філософ і активіст-антіклерікал У. Каланатан заявив газеті Khaleej Times: "Ці багатства, накопичені правителями, належать народу і повинні бути йому повернуті". Газета The Economic Times у своїй редакційній колонці дуже обережною процитувала Фому Аквінського: "Людина повинна дивитися на своє надбання не як на належне йому, але як на благо для всіх, і безперешкодно ділитися з усіма, хто того потребує".

Проте варто зазначити, що храмова власність в Індії захищена досить суворим законом. Відповідно до нього, цінності можуть бути викуплені за 120% своєї вартості. Також навіть якщо наявні неофіційні оцінки вартості скарбів виявляться сильно завищеними, розпродати їх буде дуже непросто. Якщо продавати в якості культурних цінностей - невідомо, чи вийде знайти достатню кількість досить багатих покупців. Якщо продавати як просто золото і дорогоцінні камені - від такого масштабного викиду обрушаться ціни.

Є варіант розпродавати скарби поступово, але тоді цей процес розтягнеться на багато років. Нарешті, по-третє, вилучення або навіть викуп у храма дорогоцінних дарів напевно викличе лють індуїстів. В Індії подібні події вже не раз і не два приводили до погромів і масових заворушень з численними жертвами.

Як повідомляється, глава уряду штату Керала Умен Чанді вже заявив, що храм Шрі-Падманабхасвамі - гордість Керали, і багатства залишаться у храмі.

Остаточно долю скарбів належить визначити того ж Верховному суду, який призначив інспекцію храмових сховищ.

Згідно з останньою інформацією, суд велів призначити наглядачів храму. Туди будуть спрямовані двоє екс-суддів. Вони будуть знаходитися в обителі бога Вішну протягом того часу, який буде потрібно для завершення проведення інвентаризації скарбу. Крім того, весь процес огляду скарбів і їх оцінки повинен бути знятий на фото-і відеоапаратуру.

Читайте також:

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

У Карибському морі знайшли скарб на мільйони доларів

Естонцеві держава заплатила 100 тисяч євро компенсації за скарб вікінгів

Китайські будівельники знайшли 600-кілограмовий грошовий скарб

Під Казанню знайшли скарби Золотої Орди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: