В Індії помер 93-річний екс-прем’єр

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Атал Біхарі тричі очолював індійський уряд.

В Індії у віці 93 років у Всеіндійському інституті медичних наук помер прем’єр-міністр країни у 1996 та 1998-2004 роках Атал Біхарі Ваджпаї.

Про це на своїй сторінці у Twitter написав чинний прем’єр країни Нарендра Моді.

 "Смерть Атала Біхарі - це особиста і незамінна втрата для мене. Я маю безліч приємних спогадів з ним. Він надихав всіх "Карякарта" (членів партії – ред.), таких як я. Я завжди особливо пам'ятатиму його гострий інтелект і видатний розум", - заявив він.

Атал Біхарі потрапив до лікарні ще дев’ять тижнів тому. Останніми днями його самопочуття різко погіршилось.

"На жаль, його стан погіршився за останні 36 годин, і його було підключено до систем життєзабезпечення. Незважаючи на всі зусилля, ми втратили його сьогодні", - йдеться у заяві Всеіндійського інституту медичних наук.

Ваджпаї був відомим та досвідченим індійським політиком. Вперше до парламенту його обрали ше у 1957 році. У 1996 році він 13 днів був головою уряду, 11 місяців у 1998-1999 році, і вже потім був переобраним та пробув на цій посаді повний термін від 1999 до 2004 року. Окрім цього у 1977-1979 роках Атал Біхарі очолював індійське Міністерство закордонних справ.

Під час його прем’єрства індійська економіка активно зростала (7-8% ВВП щорічно), він проводив ринкові реформи та боровся з бідністю. Також Ваджпаї намагався проводити мирні перемовини з Пакистаном.

Залиште свій коментар

Вибір редакції