В Індії порушників карантину змусили присідати зі словами "я ворог суспільства"

Дата публікації

Країна запровадила жорсткі обмеження пересування.

В Індії запровадили тотальний карантин через пандемію коронавірусу, який повністю забороняє пересування поза домівкою. При цьому порушників комендантської години карають досить суворо.

У мережі з’явились відео, як людей на вулиці у штаті Пенджаб поліцейські змушують повзати на колінцях, перекочуватись по підлозі з боку на бік або присідати зі словами "я ворог суспільства" і навіть застосовують кийки.

Times of India повідомляють, що в Пенджабі лише за першу добу жорсткого карантину за порушення режиму було заарештовано 111 порушників, а загалом зареєстровано 232 порушення режиму. Під час тотальної заборони пересування товари першої необхідності та медикаменти людям мають доправляти просто до дверей. Населення Індії перевищує 1,3 мільярда людей, і в ній підтверджено понад півтисячі випадків зараження коронавірусом. Щонайменше десятеро людей загинули.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Наступна публікація