В Індії з'явиться ще один штат

Після кількох днів напруженого протистояння і масових акцій протесту міністр внутрішніх справ країни заявив про створення нового штату.

Уряд Індії оголосив, що розташований на півдні країни штат Андхра-Прадеш буде розділений на дві частини.

Після кількох днів напруженого протистояння і масових акцій протесту міністр внутрішніх справ країни заявив, що найближчим часом буде запущено процес формування нового штату під назвою Телангана.

Тисячі людей, які кілька днів проводили мітинги з вимогою поділу штату, зустріли новину радісними вигуками і танцями. Один з тих, хто раніше оголосив голодування, припинив його.

Втім, рішення влади позитивно сприйняли далеко не всі. Кілька членів асамблеї штату Андхра-Пралеш заявили, що йдуть у відставку. Про таке ж рішення оголосив член національного парламенту країни. Багато хто в Індії вважає, що поділ південного штату призведе до того, що й інші регіони почнуть дробитися.

Відзначимо, що боротьба за створення окремого штату Телангана йшла в Індії більше півстоліття. З 1969 року в боротьбі за цю ідею загинули більше 400 людей. Люди вважають, що влада не приділяє достатньо уваги економічному розвитку регіону Телангана, вкладаючи ресурси в більш багатий регіон Андхра.

Як відомо, нинішня столиця штату Андхра-Прадеш - Хайдерабад - розвивається дуже динамічно. У місті знаходяться офіси провідних світових софтверних компаній, у тому числі Microsoft і Goоgle. При цьому Хайдерабад, ймовірно, в майбутньому буде перебувати в штаті Телангана, населення якого складе близько 35 млн людей.

Всього в Індії зараз 28 штатів.

Читайте також:

Сотні студентів в Індії заарештовані в ході політичних протестів

Індія узаконила третю стать

Під час демонстрації у Венесуелі застрелили студента

Біля будівлі парламенту в Афінах зібрався п'ятитисячний натовп

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: