Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У місті протестували проти візиту Трампа та проти закону про громадянство.

У столиці Нью-Делі (Індія) майже втричі зросла кількість загиблих і постраждалих під час масових протестів, викликаних новим законом про громадянство. Про це повідомляє видання Аljazeera.

За останніми даними, під час протестів у Нью-Делі за останні три дні загинули щонайменше 20 людей і ще 189 постраждали. Серед поранених були репортери, один з кульовою травмою і двоє побитих бунтівниками в окрузі.

Сутички спалахнули в понеділок між групами радикально налаштованої молоді, які виступають за і проти спірного закону про громадянство та розпочалися з новою силою, коли президент США Дональд Трамп розпочав дводенну поїздку до Індії.

Учасники закидали один одного камінням і палицями, вступали в бійки між собою та у сутички з поліцією. Зафіксовано випадки застосування вогнепальної зброї. Під час зіткнень підпалили кілька автомобілів, магазинів і будівель, а також автозаправну станцію.

Поліцейські використовували сльозогінний газ і димові шашки, щоб розігнати тисячі протестувальників. 

Влада міста розглядає можливість введення комендантської години, а також залучення армії до патрулювання в охоплених заворушеннями районах. Уряд індійської столиці випустив розпорядження, згідно з яким, тимчасово закриваються всі приватні і державні школи. Заборонені масові заходи і збори. 

Заворушення охопили Нью-Делі на тлі першого візиту президента США Дональда Трампа до Індії, а потім переросли у протести проти закону про громадянство, які тривають в країні вже 3 місяці.

Раніше повідомлялося про сімох загиблих і 150 поранених у результаті протестів в Нью-Делі. 

Як відомо, нове законодавство, ухвалене парламентом 11 грудня, дозволяє надати громадянство мільйонам нелегальним мігрантам, які в'їхали до Індії з сусідніх Афганістану, Пакистану та Бангладеш до 2015 року. При цьому йдеться лише про немусульман. Уряд прем'єр-міністра Нарендри Моді вважає, що таким чином зможе захистити релігійні меншини від переслідувань у сусідніх країнах. 

Після цього Індію охопили протести. Від грудня на вулицях відбуваються сутички з поліцією та затримання.

Відео Парламентські вибори в Індії стали наймасштабнішими у світі

Найбільші демократичні вибори світу тривали півтора місяці, проголосували майже мільярд людей. Лідирує партія прем'єра Нарендри Моді. Вона зможе сама сформувати уряд, очолить який, найімовірніше, чинний прем'єр. Він обіцяє продовжити реформи, боротися з бідністю та безробіттям.  

Парламентські вибори в Індії стали наймасштабнішими у світі

Залиште свій коментар

Вибір редакції