В Інтернет потрапило відео, на якому силовикам у Мінську матом наказують "видавити натовп"

У Мінську ОМОН бив і затримував білоруських журналістів, відбираючи у них фото-та відеотехніку. Відібрали камеру і у журналістки "БелТА" Галини Абакунчік, але забули її вимкнути.

У Білорусі 3 липня, у День незалежності республіки, жорстко придушили акції протесту. В Інтернет потрапили аудіо- та відеоматеріали силового розгону людей.

За словами правозахисників, в Мінську були затримані близько 200 осіб, ще близько 80 були затримані в Гродно, Гомелі й Могильові. Правоохоронні органи поки не повідомляють про кількість затриманих і не коментують події, що відбулися. Проте їх досить об'ємно представляють різні ЗМІ, підкріплюючи розповіді відеокадрами, які встигли зняти і викласти в Інтернет журналісти і очевидці, поки у них не забрали камери.

У Мінську кілька тисяч людей, що зібралися з кульками і прапорцями, були в основному представниками провладних громадських організацій. За інформацією опозиційних видань, більшість з них прийшла за рознарядкою, виконуючи розпорядження начальника, профспілкового боса або студентського активу.

Передбачалося, що незгодні з політикою влади зірвуть виступ президента Олександра Лукашенко на віськовому параді оплесками, проте ніяких ударів не було. Всіх, хто намагався аплодувати, моментально затримувала міліція. У результаті плескати президенту побоялися навіть його прихильники.

Другий етап "мовчазного бунту" був запланований ввечері на центральній площі Мінська, але туди завчасно були стягнуті міліція і люди в цивільному, так що масові затримання почалися практично відразу. Був застосований сльозогінний газ.

За даними білоруських ЗМІ, ОМОН діяв жорстоко, на землю валили всіх ляскаючих без розбору, в тому числі людей, які прийшли з дітьми, пенсіонерів. Били і затримували білоруських журналістів, відбираючи у них фото-та відеотехніку. Відібрали камеру і у журналістки "БелТА" Галини Абакунчік, але забули її вимкнути. У підсумку, хоча зображення пропало, збереглася аудіозапис.

І відео, і аудіо з цієї камери було опубліковано на YouTube. У записі чутно, як міліцейське начальство нацьковує людей в штатському на протестуючих. "Давай, Сергію, що ви е**ом клацаєте?! Видавлюємо натовп туди!" - говорить голос в частині запису без картинки.

Як зазначається, він належить начальнику мінської міліції полковнику Ігорю Євсєєву. Також чути, як журналістка вимагає віддати їй назад відеокамеру, а правоохоронці вирішують, що з цією камерою робити. На задньому фоні періодично чути хлопки, а також міліцейські команди: "Вперед, бл *!".

Читайте також:

День незалежності Білорусі завершився масовими арештами і розгоном протестувальників

У Білорусі закрили доступ до соціальних мереж

Лукашенко заявив, що "сильні світу цього" хочуть поставити Білорусь на коліна

Інтернет-спільноту привело в захват редакційне завдання білоруської журналістки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: