В Інтернеті опублікують сотні тисяч секретних документів про війну в Іраку

На сайті WikiLeaks дуже скоро можуть з'явитися більше 500 тисяч документів про війну в Іраку, зокрема про тортури у в'язниці і жертви серед цивільного населення під час військових дій.

WikiLeaks
AFP
На сайті WikiLeaks з'являться 500 тис. документів про війну в Іраку
У Міністерстві оборони США готуються до найбільшого витоку даних за всю військову історію США - публікації понад 500 тис. документів про іракську війну на сайті WikiLeaks.

У Пентагоні зібрано групу зі 120 осіб для аналізу витоку, можливого вже в жовтні.

За словами офіційного представника Пентагону полковника Дейва Лапана, коли стався витік, досі не з'ясовано, але в міністерстві очікують на публікацію нових секретних даних вже 18 або 19 жовтня.

Проте джерела, близькі до творців сайту WikiLeaks, повідомили, що на цьому тижні викладати в Інтернет матеріали не планують. Вони ж повідомили, що в документах міститься інформація про тортури в іракській в'язниці Абу-Грейб і жертви серед цивільного населення під час військових дій.

Група фахівців, створена для розслідування витоку, має припущення про характер документів, які можуть потрапити до мережі. Це, за словами Лапана, дасть змогу Міністерству оборони США заздалегідь оцінити можливі наслідки.

У рамках розслідування про витік документів про афганську кампанію було заарештовано Бредлі Меннінга, що працював аналітиком військової розвідки в Іраку. Його звинувачено в крадіжці засекреченого відео вертолітної атаки 2007 року в Іраку, жертвами якої стали численні мирні жителі, а також два кореспонденти агентства Reuters.

Як повідомлялося, наприкінці липня на порталі Wikileaks, який спеціалізується на публікації секретних і напівсекретних матеріалів, було розміщено понад 75 тисяч документів, що стосуються військової операції США в Афганістані у період з 2004 по 2009 рік. Публікацію ще 15 тисяч документів відклали з міркувань безпеки.

Оприлюднені матеріали засвідчують, що сили Північноатлантичного альянсу програють війну в Афганістані, військові НАТО нерідко вбивають мирних жителів, а загальну кількість втрат з обох боків занижено. Публікація цих матеріалів викликала різку реакцію в Пентагоні, оскільки, окрім іншого, документи містили посилання на афганців, які співробітничали з силами НАТО.

30 вересня засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж звинуватив Пентагон у спробах знищити сайт і розвалити команду, яка працює над ним.

Читайте також:

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

WikiLeaks опублікує "іракське досьє"

Шведська прокуратура висунула засновнику WikiLeaks звинувачення у згвалтуванні

Wikileaks опублікує решту секретних даних щодо Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: