В Іраку обрали президента і спікера парламенту

Політичні партії, представлені в парламенті Іраку, після восьми місяців каденції провели переговори по створенню коаліції та обрали владу - президента та спікера парламенту.

В Іраці депутати обрали спікера парламенту і президента країни. Пост президента зберіг курд Джалал Талабані, якого підтримало 195 законодавців. Парламент очолив представник опозиції, суніт Осама аль-Нуджафі. За нього проголосувало 227 з 295 депутатів.

Голосування по цих кандидатурах стало можливим після того, як політичні партії, що пройшли до парламенту Іраку на виборах у березні, зуміли домовитися про створення коаліції для скликання кабінету міністрів.

Згідно з цими домовленостями, прем'єр-міністром країни залишиться Нурі аль-Малікі, який перебуває на цій посаді з 2006 року.

Джалал Талабані вже запевнив, що він попросить саме аль-Малікі сформувати новий уряд. Раніше стало відомо, що до його складу увійдуть представники опозиційно налаштованої партії "Національний рух Іраку" на чолі з колишнім прем'єр-міністром Іядом Аллаві. "Національний рух" з невеликою перевагою переміг на виборах, однак не зумів об'єднатися в коаліцію з іншими парламентськими партіями.

Як заявив прес-секретар уряду Іраку Алі аль-Даббах, Нурі аль-Малікі буде офіційно призначений на посаду голови уряду після 20 листопада, коли закінчаться вихідні, присвячені святу Курбан-байрам. Країна залишалася без уряду протягом восьми місяців, з моменту парламентських виборів.

Відзначимо, що Осама аль-Нуджафі, інженер за освітою, протягом короткого періоду в 2005 році обіймав посаду міністра промисловості. Він є братом губернатору іракської провінції Ніневія.

Читайте також:

Через вісім місяців після виборів в Іраку домовилися про створення уряду

Іран взялася за створення в Іраку антизахідної влади

Прем'єр Іраку оголосив країну незалежною

Остання бойова бригада США залишила Ірак

ВідеоВ Іраці обрали президента і спікера парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: