В Іраку підірвали два авто в натовпі паломників

У Кербелі, священному місті шиїтів, куди збираються тисячі паломників, підірвали два замінованих авто - 20 загиблих, 75 поранених.

Жертвами кількох вибухів в іракському місті Кербелі, де збираються паломники-шиїти, стали щонайменше 20 людей, близько 75 поранено.

У місті були підірвані не менше двох замінованих автомобілів. Обставини події, а також точні дані про кількість жертв і потерпілих поки не повідомляються.

3 лютого жертвами вибуху в Кербелі стали 17 людей, більше 100 отримали поранення.

У понеділок, 1 лютого, теракт, здійснений в Багдаді терористом-смертником, забрав життя 54 шиїтських прочан, більше сотні отримали поранення.

Жінка, на тілі якої був закріплений пояс з вибуховим пристроєм, підірвала себе в натовпі паломників, які прямували в священне для шиїтів місто Кербела і зупинилися на відпочинок в одному з північних передмість іракської столиці.

Сотні тисяч шиїтів направляються в ці години до міста Кербела в 110 кілометрах на південь від Багдада, щоб взяти участь в релігійних церемоніях "Аль-Арбаін". Ці церемонії проводяться на 40-й день після Ашури - річниці вбивства імама Хусейна, онука пророка Мухаммеда.

Імам Хусейн був убитий в 680 році в битві з воїнами омейядський халіфа Язіда при Кербелі. Разом з ним загинули також його брат Аббас і 70 сподвижників.

Дружин і сестер убитих воїни Язіда забрали з собою в Дамаск. Туди ж, до халіфа, вони доставили та голову Хусейна. У 40-й день від дня смерті імама Хусейна його сестра Зейнаб повернулася в Кербелу з Дамаска, принісши з собою голову брата, яку поховали в його могилі.

Смерть Хусейна і його прихильників, що стала символом мучеництва за віру, боротьби з несправедливістю, утиском і тиранією, розколола іслам на два головних напрямки - сунітський іслам і шиїзм. А місто Кербела стало святим для прихильників шиїзму.

Поклонитися похованим під позолоченим куполом останкам мечеті імама Хусейна в Кербелу щорічно стікаються мільйони віруючих.

Читайте також:

В Іраку сталися три теракти проти шиїтів: близько 100 загиблих і поранених

В Іраку смертниця підірвала релігійну процесію шиїтів: десятки жертв

Потрійний теракт у центрі Багдада: 46 загиблих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: