В Іраку підривають мечеті

В Іраку бойовики висадили дві суннітські мечеті. Ніхто не постраждав, проте протистояння шиїтів і суннітів триває.

Ушкоджена мечеть Хулані в центрі Іраку
Жертвами ісламського тероризму стають навіть мечеті.

В Іраку бойовики висадили дві суннітські мечеті. Ніхто не постраждав, повідомило з посиланням на представників поліції країни агентство “Associated Press”. 

Вранці в середу бойовики підірвали вибухові пристрої в мечеті розташованого в 50 кілометрах на південь від Багдада міста Хасва, а за декілька годин - у мечеті розташованого в 95 кілометрах на південь від Багдада міста Ель-Хіла. 

У вівторок у Багдаді внаслідок вибуху замінованого автомобіля поряд із мечеттю шиїта аль-Халяні 87 людей загинуло і 214 дістало поранення; будівлю мечеті серйозно ушкоджено. 

Чергова серія нападів на мечеті в Іраку почалася 13 червня, коли в місті Самара бойовики висадили два мінарети мечеті "Аль-Аскарі", де поховано двох імамів шанобливих шиїтів - Алі аль-Хаді й Хасан аль-Аскарі. 

Наступного дня було здійснено напади на три суннітські мечеті: дві мечеті в місті Іскандарія (Iskandariya) й мечеть у місті Махавіль (Mahaweel) у тому-таки районі на півдні Іраку . Унаслідок нападів і підпалів усі три споруди зазнали значних ушкоджень. 

Після цих терактів керівництво Іраку віддало наказ підсилити заходи безпеки й запобігти подальшим нападам на релігійні споруди. 

Занепокоєння іракського керівництва нападами бойовиків на культові споруди пояснюється тим, що такі дії можуть призвести до нового спалаху міжконфесійного насильства в країні. Так, після вибуху в тій-таки мечеті "Аль-Аскарі" в Іраку, який 22 лютого 2006 року здійснили пов’язані з "Аль-Каїдою" суннітські бойовики, почалися активні зіткнення шиїтів і суннітів, унаслідок яких загинули тисячі іракців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: