В Іраку пройшли парламентські вибори: 38 загиблих лише в Багдаді

Парламентські вибори в Іраку завершилися. Незважаючи на теракти та мінометні обстріли, явка виборців була доволі високою.

В Іраку завершилися другі повалення режиму Саддама Хусейна загальні парламентські вибори.

Майже 50 тис. виборчих дільниць, що діяли в 18 провінціях країни, закінчили свою роботу о 17 годині за місцевим часом (о 16.00 за Києвом). Щоб уникнути підтасувань голосування не буде продовжено, за винятком деяких ділянок, де до закриття ще були черги.

Жертвами серії атак бойовиків в Багдаді 7 березня стали 38 людей, ще 100 були поранені.

Рано-вранці, одразу після початку голосування на виборах іракська столиця зазнала масованого мінометного обстрілу. У різних частинах міста рвалися саморобні бомби. Найбільш великі напади були скоєні в двох шиїтських районах іракської столиці, де екстремісти підірвали два житлових будинки. Ці напади забрали життя 16 людей.

Тим часом ці вибори, на думку виборців, звертають на себе увагу кращою організацією в порівнянні з аналогічним голосуванням п'ятирічної давнини. Допомогу в успішному проведенні виборів Іраку надали багато країн.

Так, Китай поставив в Іраку понад 100 тис. урн для голосування і спеціальне фіолетове чорнило, яким позначають вказівні пальці люди, що вже проголосували, щоб уникнути повторного участі у виборах. В ОАЕ надрукували понад 26 мільйонів виборчих бюлетенів, а Ліван зобов'язався надрукувати списки виборців і заключні бюлетені для публікації підсумків виборів.

Протягом дня практично не надходили повідомлення про фальсифікації в ході голосування, хоча офіційні оцінки виборчкому, спостерігачів та опозиції ще попереду. Разом з тим у ряді провінцій виборці випробували деякі труднощі, зокрема, з пошуком своїх імен у списках виборців. З цією метою була відкрита "гаряча лінія", за якою іракці могли повідомити про всі процесуальні порушення.

Не дивлячись на ранкову хвилю атак, що прокотилися по Багдаду і його околицях, а також Мосул, Кіркук та деяких інших містах, вибори, в цілому, пройшли відносно спокійно, відзначають спостерігачі. У багатьох регіонах не було зафіксовано жодного інциденту.

Представники місцевих виборчих комісіях заявляють про досить високу явку виборців, яка в багатьох провінціях, зокрема, Анбарі, Кіркуку і Кербелі, перевищила 50%, в Мосулі склала близько 60%, в Багдаді – 70%. Всього брати участь у голосуванні сьогодні отримали право 18 млн 902 іракців, з них 4,6 млн - в іракській столиці.

Читайте також:

В Іраку закрили кілька виборчих дільниць через обстріли

За перші години виборів у Іраку вбито 24 людини

В Іраку розпочалися вибори до парламенту
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: