В Іраку розпочалися вибори до парламенту

Після падіння режиму Саддама Хусейна в Іраку вже вдруге проходять вибори до парламенту.

В Іраку у неділю, 7 березня, розпочалися вибори депутатів парламенту країни. О 7:00 за місцевим часом (6:00 за київським часом) виборчі дільниці відкрилися у всіх в 18 провінціях країни.

Основними конкурентами в ході голосування є представники партій чинного прем'єр-міністра країни Нурі аль-Малікі, віце-президента Таріка аль-Шахемі, а також "Іракський національний альянс" і блок Курдської демократичної партії.
Усього в країні відкрито понад 46 тис. виборчих дільниць.

Однак право голосу також мають іракці, які проживають за межами своєї батьківщини. Для них відкриті точки голосування ще в 16 країнах світу. Всього ж, за офіційними даними, близько 20 млн людей мають право голосу під час сьогоднішніх парламентських виборів. Саме їм належить вибрати 325 членів з приблизно 6,2 тис. претендентів на депутатські крісла в парламенті Іраку.

За голосуванням у країні стежать майже 1,5 тис. іноземних спостерігачів, більше 270 тис. спостерігачів від іракських політичних партій, понад 700 журналістів. Безпеку на виборах забезпечують близько 850 тис. іракських військовослужбовців.

Відзначимо, згідно з чинною іракською конституцією, уряд має бути сформований коаліцією, яка отримає найбільшу кількість місць у парламенті.

Ці вибори - другі після падіння режиму Саддама Хусейна в 2003 р.

Читайте також:

Гордон Браун виправдав вторгнення до Іраку

Понад 30 людей загинули і десятки поранені в результаті терактів в Іраку

20 тисяч офіцерів Саддама Хусейна повертаються в армію Іраку

США перейменували військову операцію в Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: