В Іраку спалахнули антиурядові протести: двоє загиблих, сотні поранених

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди протестують проти безробіття та корупції.

Під час протестів, які відбулися в усьому Іраку у вівторок, 1 жовтня, загинули щонайменше двоє людей. Ще близько 200 осіб, серед яких близько 40 правоохоронців, отримали поранення.

Про це повідомив уряд країни, передає Deutsche Welle.

Протестувальники виступають проти безробіття, корупції в уряді та низької якості державних послуг, зокрема, відключення електроенергії та нестачі води.

Міністерства внутрішніх справ та охорони здоров'я Іраку висловили жаль через те, що "мирні протести" у Багдаді та інших містах були зіпсовані "насильницькими діями з боку групи бунтівників". В уряді закликали протестувальників до стриманості.

У Багдаді на площі Тахрір зібрались близько тисячі протестувальників. Поліція застосувала проти них сльозогінний газ, водомети та зброю. Деякі мітингарі намагались перейти через міст Республіки та потрапити до урядового кварталу. Однак поліція заблокувала міст за допомогою металевих барикад та вантажівок.

Лідер іракських шиїтів Муктада ас-Садр закликав президента, уряд та парламент провести розслідування подій на площі Тахрір.

Вибір редакції