В Іраку стартувала виборча кампанія

Другі парламентські вибори в Іраку після скидання Саддама Хусейна відбудуться 7 березня. Спостерігачів хвилює, чи примирять вибори сунітів та шиїтів.

В п'ятницю, 12 лютого, в Іраку офіційно розпочалася виборча кампанія. Передвиборний період триватиме менше місяця – вже 7 березня іракці обиратимуть новий парламент.

Раніше початок виборчої кампанії переносився на два місяці через постійні теракти в Іраку.

Крім того, кампанії передували вбивство кандидата-жінки та протести проти участі у виборах кандидатів, які раніше були членами партії "Баас", на яку спирався Саддам Хуссейн. Врешті 170 кандидатам, пов'язаним з цією політичною силою, заборонили претендувати на крісла у законодавчому органі. Однак потім суд вирфішив надати можливість кандидатам-сунітам брати участь в передвиборній боротьбі.

Це будуть другі парламентські вибори в Іраку після скидання Саддама Хусейна. І вони розглядаються в Америці як показник примирення сунітської меншості, яка була привілейованою за часів Саддама, і шиїтської більшості, представленої зараз урядом прем'єр-міністра Аль-Маліки.

Вибори також стануть важливим визначальним фактом у контексті виведення з Іраку американських військ, які зараз допомагають іракським збройним силам забезпечувати безпеку в країні.

Зараз в Іраку 107 тисяч американських солдатів. До серпня контингент має зменшитися удвічі. А до кінця наступного року США пообіцяли повністю вивести армію з Іраку.

Читайте також:

В Іраку сталися три теракти проти шиїтів: близько 100 загиблих і поранених

"Хімічного Алі" поховали поряд із Саддамом Хусейном

Архієпископ Багдада: починається новий вихід християн з Іраку

Вторгнення США в Ірак визнали незаконним

ВідеоВ Іраку стартувала виборча кампанія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: