В Іраку видали ордер на арешт судді, котрий судив Хусейна

Суддю, котрий виніс смертний вирок Саддаму Хусейну та декільком його родичам, звинувачують по тій же статті, що і екс-диктатора.

В Іраку видано ордер на арешт судді, який виніс смертний вирок Саддаму Хусейну і декільком його родичам.

Мухаммед аль-Урейбі був головним суддею на процесах у справі про геноцид курдів в ході операції "Аль-Анфаль" і придушення повстання шиїтів на півдні Іраку в 1991 році.

Орден на його арешт виданий за статтею -"Злочини проти людства", по ній очолюваний Аль-Урейбі суд засудив Хусейна і низку його соратників до вищої міри покарання.

Як виявилося, за часів Саддама Аль-Урейбі був судовим слідчим у департаменті безпеки південній провінції Ад-Діванія. Його підпис стоїть на документі про арешт і страту 12 опозиціонерів поваленого режиму з числа учасників повстання шиїтів - "інтифада шаабанія" в 1991 році.

У період правління Хусейна судові слідчі в регіонах не призначалися без відома і схвалення сил безпеки Іраку. Очолював їх син Саддама Кусай.

Це означає, що при призначенні у Вищий кримінальний суд Іраку, який судив членів колишнього саддамівського режиму, Аль-Урейбі подав свідомо неправдиві відомості, що також карається законом.

Усі судді Вищого кримінального суду зобов'язані були письмово підтвердити, що вони не були членами партії Баас, яка правила в Іраку, а також не були пов'язані з силами безпеки колишнього режиму.

Суддя Аль-Урейбі прославився тим, що на першому ж засіданні у справі "Аль-Анфаль", яке він вів, вилучив із залу суду головного обвинуваченого. Але перш, ніж його повели, Саддам Хусейн сказав головному судді, що він знає його батька.

"Твій батько був агентом сил безпеки до окупації", - сказав екс-диктатор.

Одразу після видачі ордера на його арешт Аль-Урейбі втік з Іраку. 26 листопада його бачили в міжнародному аеропорту Багдада. В цей же час з нього вилітали два літаки - один до Тегерана, інший в Ербіль в автономному Курдистані, звідки він міг виїхати за кордон.

Читайте також:

Сербського президента судять за шампанське на стадіоні

Телеканал пам'яті Саддама Хусейна раптово зник з ефіру 

Суд зобов’язав Нємцова виплатити Лужкову мільйон рублів

Вдову Піночета звинуватили у відмиванні грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: