В Іраку за останніх вісім років загинули 365 журналістів

Всього за першу половину 2011 року загинули сім іракських журналістів. За вісім років жертв серед журналістів нараховуєтсья 365.

З часу американського вторгнення в Ірак у березні 2003 року в країні загинули 365 журналістів.

Про це йдеться в опублікованій доповіді Спілки журналістів Іраку (СЖІ).

Відносне покращення ситуації в галузі безпеки останнім часом у більшості районів Іраку не поклало край насильству стосовно журналістів, йдеться в доповіді.

Як відзначає СЖІ, останньою жертвою став співробітник телеканалу "Афак" Алля Абед аль-Мухсін, убитий пострілом із пістолета 23 червня. Всього за першу половину 2011 року загинули сім іракських журналістів.

За даними Спілки журналістів Іраку, із загального числа загиблих журналістів 172 стали жертвами вибухів і терактів, 169 були вбиті озброєними бойовиками, 22 - американськими військами й ще двоє - іракською армією.

Незважаючи на декларовану після падіння режиму Саддама Хусейна свободу ЗМІ, журналісти в Іраку, як повідомив декан факультету журналістики Багдадського університету Казим аль-Мугдаді, зазнають переслідувань за професійну діяльність і зі сторони влади.

"Четверо наших колег у Курдистані й один у провінції Місан на півдні Іраку утримуються у в'язницях за те, що вони розкрили справи, пов'язані з корупцією в цих районах", - сказав аль-Мугдаді.

Той факт, що велика частина винних у злочинах, скоєних проти журналістів, досі не знайдені й не притягнуті до відповідальності, зазначається в доповіді СЖІ, змушує засумніватися в серйозності влади в тому, що стосується захисту "голосу народу".

Читайте також:

У 2010 році у світі було вбито 102 журналісти

Війни США за останні 10 років забрали життя 255 тисяч людей

Прихильники "Аль-Каїди" опублікували список своїх ворогів

Великобританія повністю вивела війська з Іраку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: