В Іраку закрили кілька виборчих дільниць через обстріли

Парламентські вибори в Іраку проходять у напруженій обстановці. Через мінометні обстріли і загрозу терактів закриті кілька виборчих дільниць, населення відмовляється голосувати.

Через мінометні обстріли і загрозу терактів у низці районів Іраку були закриті або перенесені декілька виборчих дільниць.

Так, в розташованому на північний захід від Багдада районі Ель-Юсуф була закрита одна з чотирьох виборчих дільниць, а пізніше перенесена з міркувань безпеки на територію бази іракської армії. Рішення про це, як повідомив представник Вищої незалежної виборчої комісії в районі Шехаб Ахмед, було прийнято виборчкомами та керівництвом сил безпеки.

Однак мешканці району голосувати на військовій базі відмовилися.

Населений мусульманами-сунітами район Ель-Юсуф довгий час залишався одним з центрів збройного опору. Для контролюючих його досі ісламістів будь-яка форма співпраці з владою або армією рівносильна злочину.

"Після того, як люди відмовилися йти голосувати на базі армії, ми за погодженням з шейхами місцевих племен і військовим командуванням, прийняли рішення перенести виборчу дільницю в один з житлових будинків, розташованих поряд з базою", - сказав представник Виборчкому.

Інформація про перенесення ділянки і заклики до виборців взяти участь у голосуванні доводяться до жителів району через динаміки, встановлені на мінаретах мечетей.

Вся ця плутанина не могла не позначитися на ході голосування.

"Перенесення ділянки серйозно порушило виборчий процес. Ми ледве переконували виборців взяти участь у виборах. Тепер це доводиться робити знову, у день самих виборів", - сказав кандидат від блоку "Тавафук" Халед Махмуд.

За повідомленням урядового телеканалу "Аль-Іракія", так само через мінометного обстрілу були закриті чотири виборчі дільниці в розташованому на півночі Іраку місті Мосул.

Загальні парламентські вибори в Іраку - другі після падіння у 2003 році режиму Саддама Хусейна почалися, незважаючи на посилені заходи безпеки, під акомпанемент вибухів, жертвами яких вже стали 24 людини. Ще 60 людей були поранені.

Лідери терористичних угруповань і збройного опору поклялися зірвати вибори, які вони розглядають як "підтримку окупації і американських ставлеників".

Читайте також:

За перші години виборів у Іраку вбито 24 людини

В Іраку розпочалися вибори до парламенту

"Аль-Каїда" пригрозила вбити іракців, котрі проголосують на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: