В Іраку знайшли труп третього британського заручника

В британській пресі широко обговорюється версія про те, що за викраденням британців стоїть не "Аль-Каїда", а іракські спецслужби.

У розпорядженні іракської влади виявився труп третього британського заручника з п'яти викрадених в 2007 році. Найближчим часом тіло британця буде передано владі Великобританії для проведення процедури упізнання. За яких обставин був виявлений труп, не уточнюється.

Глава МЗС Великобританії Девід Мілібенд заявив, що поки рано говорити про особу загиблого.

У травні 2007 року в Багдаді п'ятеро британців були захоплені бойовиками під час нападу на Міністерство фінансів Іраку. У полон потрапили IT-фахівець Пітер Мур і четверо його охоронців. В обмін на їхнє звільнення викрадачі вимагали випустити з американської в'язниці в Іраку 10 арештованих бойовиків "Аль-Каїди".

У червні 2009 року до британського посольства в Багдаді були підкинуті трупи двох заручників - охоронців Джейсона Кресвелла (Jason Creswell) і Джейсона Суіндлхерста (Jason Swindlehurst). Обидва тіла були ідентифіковані.

У липні 2009 року родичі інших охоронців - Алана Макменемі (Alan McMenemy) Алека МакЛахлан (Alec Maclachlan) - були сповіщені британською владою про те, що їхні близькі, швидше за все, вже мертві. Їхні тіла не знайдені досі. Останнім часом вважалося, що в живих може залишатися тільки один заручник - інженер Пітер Мур.

Таким чином, скоро має з'ясуватися, чий труп іракці передадуть британським експертам: Алана Макменемі, Аліка МакЛахлана або Пітера Мура.

Відзначимо, що в британській пресі широко обговорюється версія про те, що за викраденням британців стоїть не "Аль-Каїда", а іракські спецслужби, оскільки Пітер Мур під час роботи нібито міг отримати дані про масштабну корупцію в іракському уряді.

The Guardian, наприклад, писала про те, що британців викрали від 80 до 100 чоловік у формі спецпідрозділу міністерства внутрішніх справ Іраку. Видання прийшло до висновку, що проведення такої операції було неможливим без втручання іракських спецслужб.

Читайте також:

Німеччина буде рятувати своїх заручників силою

У США голий чоловік захопив шкільний автобус з дітьми

Німецькі пенсіонери катували інвестконсультанта, вимагаючи грошей

Працівники заводу Sony захопили в заручники керівництво компанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: