В Ірані арештували близько сотні противників Ахмадінеджада

Арешти прихильників кандидата реформаторів, Мір-Хосейна Мусаві, проходили вночі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Після акцій протесту в Ірані поліція арештувала близько 100 учасників основних іранських реформаторських організацій.

Їх звинувачують в організації безладів після президентських виборів. Опозиція оскаржує результати голосування.

Арешти прихильників кандидата реформаторів, Мір-Хосейна Мусаві, проходили вночі. Серед арештованих - брат колишнього президента Хатинами.

Місцезнаходження самого Мусаві не відоме, але, за повідомленнями, він перебуває на волі.

Раніше новообраний президент Махмуд Ахмадінежад заявив, що вибори в країні були "абсолютно вільними", і засудив інші країни за проведення "психологічної війни" проти Ірану.

Нагадаємо, 13 червня на вулицях іранських міст після завершення голосування пройшли жорстокі зіткнення правоохоронців з прихильниками опозиції, які звинувачують владу в численних порушеннях.

За результатами виборів, президентом Ірану на другий термін обраний діючий глава держави Махмуд Ахмадінежад, який набрав 62,6% голосів. Його суперник - екс-прем'єр Мір-Хоссейн Мусаві набрав всього 33,75%.

Ахмадінежад повинен виступити на прес-конференції, а потім на святковій маніфестації на честь перемоги на виборах.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї назвав вибори "божественною оцінкою" і закликав громадян країни об'єднатися навколо свого президента.

За словами аятоли, всі сили держави будуть спрямовані проти тих, хто намагається оскаржувати результат виборів: всі три опозиційні партії відкинули підсумки голосування.

США обережну відреагували на новини з Ірану. Білий дім заявив, що стежить за ситуацією, беручи до уваги у тому числі і заяви про порушення.

Держсекретар Хіларі Клінтон висловила надію Вашингтона на те, що "результати виборів відображають волю іранського народу.

Європейський союз висловив заклопотаність з приводу заяв опозиції щодо порушень в ході виборів, а також з приводу насильства, яке слідувало за голосуванням.

Разом з тим, в заяві ЄС йдеться про надію на те, що нове іранське керівництво "відповідально підходитиме до відносин з світовою спільнотою і виконуватиме свої міжнародні зобов'язання".

Також висловлюється надія на можливість відновлення діалогу щодо іранської ядерної проблеми і прояснення позиції Тегерана в цьому питанні.

Читайте також:

В Ірані розпочалися протести у зв'язку з перемогою Ахмадінежада

Після виборів в Ірані розпочалися масові арешти опозиціонерів

Про свою перемогу на виборах в Ірані заявили одразу два кандидати

Президент Ірану звинуватив своїх суперників у змові з Ізраїлем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: