В Ірані біля мечеті підірвався смертник: десятки загиблих

Вибух стався поряд з міською мечеттю імама Хоссейна, де в середу сотні віруючих брали участь у жалобній церемонії.

Вибух у Чабахарі_1
allvoices.com
В Ірані біля мечеті підірвався смертник
Бойовик-смертник здійснив теракт на південному сході Ірану, десятки людей загинули. Інцидент стався в розташованому в провінції Систан і Белуджистан місті Чабахар.

Як повідомив депутат іранського парламенту від міста Чабахар Мохаммад Якуб Джедгал, вибух стався поряд з міською мечеттю імама Хоссейна, де в середу сотні віруючих брали участь у жалобній церемонії, присвяченій пам'яті третього шиїтського імама Хоссейна ібн Алі.

За даними Джедгала, жертвами теракту стали "десятки людей", ще близько 60 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Обставини події, а також дані про кількість загиблих і постраждалих уточнюються.

В іранській провінції Систан і Белуджистан більшість населення становлять суніти (послідовники найчисленнішого напрямку в ісламі). У шиїтському Ірані суніти становлять меншість.

Напередодні іранські шиїти відзначали день народження третього, особливо шанованого в шиїзмі, імама Хусейна. Шиїти визнають законними лише вказівки пророка Мухаммеда на передачу влади його нащадкам по лінії його двоюрідного брата Алі - четвертого праведного халіфа.

Сунітська традиція визнає лише халіфат (праведних халіфів) як верховну владу. Суніти роблять особливий акцент на дотриманні "Сунні пророка Мухаммеда" (його вчинків та висловлювань), на вірності традиції, на участі громади у виборі свого голови - халіфа.

Однак, як повідомили арабські ЗМІ, теракт був націлений на Корпус вартових ісламської революції (КВІР) - елітного підрозділу збройних сил Ірану, які фігурують у списках загиблих і поранених.

"Джундулла", повстанська організація белуджських сунітів (більшість іранців - шиїти), була створена в 2003 році і діє як в іранському, так і в сусідньому пакистанському Белуджистані.

Влада Ірану звинувачує "Джундаллах" у масових вбивствах, озброєних пограбуваннях, викраденнях, вибухах і диверсіях. За твердженнями Тегерана, угруповання "Джундулла" пов'язане із спецслужбами США і Великобританії.

Попереднім крупним терактом, відповідальність за який узяла на себе "Джундулла", став вибух на південному сході Ірану в жовтні 2009 року, що забрав життя майже 50 осіб.

Читайте також:

Стокгольмський смертник збирався підірвати карикатуристів Мухаммеда

Теракт у Пакистані: смертник на тракторі в'їхав у лікарню

Кількість терактів на Кавказі зросла на 100%

ВідеоВ Ірані біля мечеті підірвався смертник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: