В Ірані досі не люблять США

В роковини захоплення посольства США в Ірані проходять антиамериканські демонстрації.

В Ірані в неділю проходять багатотисячні демонстрації з нагоди роковин захоплення в 1979 році іранськими студентами американського посольства, передає кореспондент РІА "Новости".

Основні заходи організовані в центрі Тегерана на вулиці Талагані, де розташовувалося "гніздо шпигунства та змов проти Ірану". Так в Ірані називають колишню американську дипмісію в цій країні.

Декілька тисяч маніфестантів скандують антиамериканські й антиізраїльські гасла, а також гасло "Атомна енергія - наше законне право!".

На початку листопада 1979 року після перемоги ісламської революції в Ірані збройна група радикально налаштованих студентів - прихильників лідера революції аятолли Рухолли Мусаві Хомейні - штурмом узяла посольство США в Тегерані. Були захоплені 52 співробітники американського посольства, яких утримували в заручниках 444 дні.

Заручники були звільнені лише в січні 1981 року. Інцидент із захопленням посольства призвів до розриву американо-іранських дипломатичних відносин, які не відновлені дотепер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: