Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ірані коронавірус "підхопила" віцепрезидентка країни

В Ірані коронавірус "підхопила" віцепрезидентка країни

Вона перебуває на карантині.

Віцепрезидентка Ірану у справах жінок і сім'ї Масума Ебтекар інфікувалася коронавірусом з Китаю. Це підтвердили результати аналізів, які посадовиця здала напередодні.

 Про це в четвер, 27 лютого, повідомляє агентство IRNA з посиланням на її радницю.

За словами Феріби Ібтіхадж, тест на наявність коронавірусу в організмі Ебтекар вранці 27 лютого дав позитивний результат. Радниця також зазначила, що Ебтекар перебуває під карантином у себе вдома.

"З урахуванням деяких ознак зараження пані Ебтекар коронавірусом було проведено аналіз, який виявився позитивним", - розповіла радниця.

Оточення віцепрезидентки здало також аналізи на наявність небезпечного вірусу, результати будуть відомі в суботу, 29 лютого.

Зазначимо, що Масума Ебтекар не перша посадова особа в Ірані, яка інфікувалася недугою з Китаю. Так, заступник міністра охорони здоров’я Ірану Ірадж Харірчі раніше повідомив, що теж захворів на коронавірус. Про зараження інфекцією з Уханя згодом повідомив й іранський парламентар Махмуд Садегі. Політик сказав, що у нього "немає великих надій на продовження життя в цьому світі".

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 134 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції