В Ірані не знайшли доказів допомоги іноземців опозиціонерам

Під час придушення заворушень в Ірані керівництво країни не раз висловлювало припущення, що за ними стоять представники іноземних держав.

Вищий лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї в середу, 26 серпня, визнав, що у нього немає доказів отримання опозиціонерами допомоги з боку іноземних держав.

Про це повідомляє іранське державне телебачення.

"Я не звинувачую призвідників недавніх інцидентів в підпорядкуванні іноземцям, наприклад, США чи Британії", - уточнив іранський лідер.

Йдеться про масові заворушення в Тегерані, які пішли після переобрання 12 червня діючого президента країни Махмуда Ахмадінежада. В ході вуличних зіткнень загинули, за різними даними, від 30 до 150 чоловік.

Організатори акцій протесту звинуватили владу Ірану в підтасування результатів виборів, переможцем на яких, на думку опозиції, став колишній прем'єр-міністр Мир-Хосейн Мусаві. Під час придушення заворушень керівництво країни не раз висловлювало припущення, що за ними стоять представники іноземних держав.

У результаті затриманими виявилися ряд співробітників дипмісій Великобританії та Франції.

Зокрема, під арешт потрапили дві француженки - викладачка Клотільда Рейсс і співробітниця посольства Назак Афшар, а також співробітник британського посольства Хусейн Рассам. Всі троє були відпущені під заставу, однак звинувачення у причетності до організації заворушень і шпигунстві з них зняті не були.

Минулого тижня перед судом в Тегерані стали понад 100 осіб, обвинувачених у причетності до масових виступів незгодних з результатами минулих президентських виборів.

Читайте також:

США визнали Ахмадінежада обраним президентом Ірану

Аятола затвердив Ахмадінежада на посаді президента Ірану

Іранська опозиція закликає іслам до боротьби з Ахмадінеджадом

Поліція Ірану палицями розігнала опозицію, яка прийшла на молитву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: